Pirova pobeda Reala (VIDEO)

Madriđani pobedili sa 2:0, ali Borusija ide u finale Lige šampiona

30.4.2013.
22:51

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda prvi su finalisti Lige šampiona, iako su poraženi u revanš meču od Real Madrida rezultatom 2:0 (0:0).

U duelu pre šest dana u Nemačkoj bilo je 4:1 za Borusiju, koja će u finalu na Vembliju 25. maja igrati sa Bajernom ili Barselonom.

Madriđani su imali tri odlične prilike da iskoriste šanse u prvih petnaestak minuta utakmice, ali Ronaldo i ekipa nisu uspeli da "načnu" protivnika. Iako su Nemci ostali bez povređenog Gecea bili su opasni iz kontranapada, posebno u nastavku meča, kada su Levandovski i Gundogan sredinom drugog poluvremena propustili stopostotne prilike da raspše sve nade domaćina.

Igrači Reala u finišu utakmice krenuli su u totalnu ofanzivu koja im se na kraju isplatila.

Prvi gol za "kraljevski klub" postigao je Karim Benzema u 83. minute, a na 2:0 povisio je Serhio Ramos. Ipak, vremena više nije bilo za Murinjove izabranike koji su treću sezonu zaredom završili takmičenje u polufinalu Lige šampiona.