Partizan preokretom na korak od titule (VIDEO)

Akteulni šampion savladao Zvezdu u neizvesnoj završnici drugog meča finala plej-ofa

7.6.2013.
21:07

Košarkaši Partizana trijumfovali su protiv Crvene zvezde i u drugoj utakmici finalne serije plej-ofa.

Ekipa trenera Duška Vujoševića savladala je crveno-bele rezultatom 71:69 (16:22, 17:21, 19:11, 19:15).

Podsetimo, u prvom meču finala Partizan je u sredu deklasirao Zvezdu sa sa 28 poena razlike (82:54).

U drugom poluvremenu stala je igra Crvene zvezde, što je Partizanu bilo dovoljno da se primakne rivalu, i na kraju napravi rezultatski preokret u poslednjoj četvrtini. Imali su crveno-beli "plus pet", ali su ispustili prednost, pošto su Bogdanović i Bertans pogodili trojkama doneli vođstvo Partizanu, i pobedu posle penal završnice.

Naredna utakmica u seriji koja se igra do tri pobede na programu je 10. juna, takođe u hali Pionir.