OGLAS

PAO JOŠ JEDAN FAVORIT U DINAMOVOJ SKUPINI: / Arsenal natrpao Ukrajince, Higuain donio pobjedu Milanu

Završeno je prvo kolo Europske lige u kojem su Modri došli do velike pobjede.

20.9.2018.
23:02

U drugoj utakmici skupine G u kojoj je Dinamo srušio fenerbahče, u Slovačkoj je Spartak Trnava pobijedio Anderlecht 1-0 golom Oraveca u 79. minuti.

U 2. kolu 4. listopada Dinamo gostuje kod Anderlechta, dok Fenerbahče dočekuje Spartak.

Nogometaši Arsenala, Milana, Celtica, Bayer Leverkusena i Sportinga izborili su pobjede u susretima prvog kola Europske lige.

Arsenal s lakoćom

Arsenal je u Londonu u susretu E skupine bez većih problema pobijedio ukrajinsku Vorsklu Poltava sa 4-2. Golove za 'Topnike' zabili su Pierre-Emerick Aubameyang (32, 56), DannyWelbeck (48) i Mesut Ozil (75), dok su golove za goste postigli VolodimirČesnakov (77) i Vjačeslav Šarpar (90+4)

U drugom susretu Sporting je pobijedio Karabag sa 2-0, a golove su zabili Raphinha (54) i Jovane Cabral (88). Filip Ozobić je za Karabag odigrao cijeli susret.

Bayer Leverkusen je u susretu iz A skupine na gostovanju pobijedio Ludogores 3-2 nakon što je domaćin vodio 2-0.

Bugarski sastav je sjajno ušao u susret i nakon prvih pola sata vodio je 2-0 golovima Claudia Keserua (8) i Marcelinha (30). Nadu gostima vratio je Kai Havertz u 38. minuti, a Bayer se potpuno vratio u susret u 63. minuti kada je Isaac Kiese Thelin zabio za 2-2. Sedam minuta kasnije gosti su zabili i treći pogodak potpuno okrenuvši rezultat, a strijelac je ponovo bio Havertz. Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

U drugom susretu iz A skupine Zurich je na gostovanju pobijedio AEK Larnacu sa 1-0.

Obračun dva Red Bulla

U susretu 1. kola skupine B Salzburg je na gostovanju pobijedio RB Leipzig sa 3-2. Gosti su imali vodstvo 2-0, potom je Leipzig izjednačio, no Austrijanci su u završnici stigli do tri boda.

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 2-0 golovima Munasa Dabbura (20) i Amadoua Haidare (22), no Nijemci su u nastavku uspjeli izjednačiti preko Konrada Laimera (70) i Yussufa Poulsena (82). Ipak, pobjedu Salzburgu donio je Frederik Gulbradsen u 89. minuti. Marin Pongračić je za goste igrao cijeli susret.

U drugom dvoboju Celtic je pobijedio Rosenborg sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Leigh Griffiths u 87. minuti. Filip Benković je igrao cijeli susret za Celtic, dok Jozo Šimunović nije nastupio.

U skupini C Slavija je u Pragu pobijedila Bordeaux sa 1-0 golom JaromoraZmrhal (35). Toma Bašić nije nastupio za francuski sastav jer su ga zaboravili prijaviti za Europsku ligu.

Kopenhagen i Zenit su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 44. minuti golom RobertMaka, a izjednačio je Sotiriou u 64. minuti.

Milan teškom mukom

U skupini F Milan je teškom mukom pobijedio F91 Dudelange sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Gonzalo Higuain (59). Alen Halilović je zaigrao za goste u posljednje tri minute, dok je Ivan Strinić još uvijek izvan stroja zbog problema sa srcem

Olympiacos i Real Betis su odigrali bez golova.