I TO ČETIRI UTRKE PRIJE KRAJA / Verstappen izborio pole position i došao na korak do osiguranja obrane titule prvaka

Utrka u Suzuki počinje u 7 ujutro po hrvatskom vremenu

8.10.2022.
11:30

Aktualni svjetski prvak u formuli 1, Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) krenut će s prve startne pozicije u nedjeljnu utrku za Veliku nagradu japana na stazi Suzuka.

Verstappen je u subotnjim kvalifikacijama ostvario 10 tisućinki bolje vrijeme od Monežanina Charlesa Leclerca (Ferrari), koji će krenuti s druge pozicije, odnosno 57 tisućinki od Španjolca Carlosa Sainza (Ferrari), koji će krenuti kao treći.

Verstappen bi mogao i teoretski osigurati svoj drugi uzastopni naslov već u nedjelju, četiri utrke prije kraja sezone, ukoliko osvojili osam bodova više od svog najbližeg pratitelja Leclerca. To će se dogoditi ako pobijedi uz dodatni bod za najbrži krug ili ako pobijedi, a Leclerc ne osvoji drugo mjesto.

Utrka u Suzuki počinje u 7 ujutro po hrvatskom vremenu.