BARAKUDE SU U POLUFINALU EUROPSKOG PRVENSTVA: / Bijač i Joković predvodili Hrvatsku protiv neugodne Grčke

Hrvatski vaterpolisti nastavili su s nizom plasmana u polufinale na velikim natjecanjima svadavši u Budimpešti Grčku te će se u petak sa Španjolcima boriti za europsko finale

22.1.2020.
21:35
Tibor Jurjevic/PIXSELL

Četvrtfinale Eura

HRVATSKA - GRČKA 14:11

HRVATSKA: Bijač (14 obrana), Macan, Fatović, Lončar, Joković 4, Bukić, Vukičević 2, Bušlje 1, Miloš 1, Vrlić 3, Benić, Garcia 3, Marcelić

GRČKA: Zerdevas, Genidounias 2, Skoumpakis 2, Kapotsis 1, Fountolis 1, Papanastisiou, Dervisis 1, Argyropoulos 1, Mourikis, Kolomvos, Gounas, Vlachopoulos 3, Galanidis.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je u četvrtfinalu Europskog prvenstva, koje se od 12. do 24. siječnja održava u Budimpešti selekciju Grčke s 14:11 (6:3, 4:3, 3:3,1:2).

Hrvatski vaterpolisti nastavili su s nizom plasmana u polufinale na velikim natjecanjima svadavši u Budimpešti Grčku te će se u petak sa Španjolcima boriti za europsko finale. Presudila je odlična obrana Hrvatske s igračem manje, jer su Grci od čak 15 napada sa igračem više iskoristili samo šest.

Izabranici Ivice Tucka su pobjedu praktički osigurala već u prvoj trećini, koju su Barakude dobili s 6:3. U 12. minuti bilo je 8:3, uz po tri gola odličnih Jokovića i Vrlića, te 9 obrana fenomenalnog Bijača. U poluvremenu je Hrvatska vodila s 10:6, a nakon treće četvrtine 13:9, da bi u zadnjom periodu Barakude znalački i smireno priveli utakmicu kraju.

Joković, Bijač i 'Vrlakis'

Hrvatsku su do pobjede protiv Grčke predvodili Maro Joković sa četiri, te Javier Garcia i Josip Vrlić sa po tri gola, dok je Marko Bijač sakupio 14 obrana. U grčkim redovima najefikasniji je bio Angelos Vlachopoulos s tri gola.

"Barakude" će u polufinalu igrati protiv Španjolske koja je četvrtfinalu boljim izvođenjem peteraca svladala branitelja naslova Srbiju s 10:9.

Španjolci su izbacili europske i olimpijske prvake Srbe, koji su na zadnja četiri europska prvenstva bili zlatni, a sada su ostali bez medalje. Španjolci su drugu četvrtinu dobili s 4:1, vodili su veći dio utakmice, a junak dvoboja bio je vratar Lopez Pinedo sa 11 obrana u utakmici, te obranjenim petercem u raspucavanju. Prlainović i Mandić su promašili peterce, da bi Granados golom odveo Španjolce u polufinale.

Polufinale je izborila i Crna Gora koja je porazila svjetske prvake Talijane sa 10:8. Crnogorci će u polufinalu igrati protiv Mađarske koja je sa 14:10 bila bolja od Rusije.

4. četvrtina

FT Gotovo je! Hrvatska je u polufinalu!

4' Ali zabija Garcia. Kako je ovo bio važan gol, vjerojatno vrijedan polufinala Europskog prvenstva.

2' Grci su smanjili rezultat na samo dva tri razlike.

3. četvrtina

7' zabijaju Vukičević pa Garcia za plus 5 Hrvatske, polufinale nam je nadohvat ruke

3' Joković sjajno zabija i drži Hrvatska prednost još uvijek

2. četvrtina

HT Gotovo je prvo poluvrijeme. Puno bolja utakmica Hrvatske i zasluženo vodstvo.

7' Genidounias smanjuje razliku na tri pogotka, no Ante Vukičević nas vrlo dobrim pogotkom vraća na plus 4.

6' Ali na drugoj strani sjajan odgovor Vrlića koji zabija još jedan pogodak. Ne mogu mu Grci ništa,

6' Dva vezana pogotka Grčke, a posebno je lijep bio ovaj drugi Skoumpakisa koji je laganim lobom prebacio Bijača. Mora se priznati - sjajan potez.

4' Ovo je bila prava bombetina Jokovića iz velike daljine. Fantastićan šut.

2' Nakon sjajne obrane Bijača pogodio je Vrlić za povećanje hrvatskog vodstva.

1. četvrtina

7' Argyropoulos smanuje prednost Hrvatske golom s vratnice, ali Garcia je zabio na drugoj strani majstorski iz jako teškog kuta. i to bi bilo to za prvu četvrtinu. Tri razlike za Hrvatsku.

7' Lovre Miloš je spasio jednu gotovo izgubljenu loptu i zabio za sad već osjetnu prednost Hrvatske.

6' Dugi pogodak Jokovića za vodstvo Hrvatske 4:2.

5' Fantastična asistencija za Bušlju i sjajan pogodak za 3:1 Hrvatske. Na drugoj strani Bijač upisuje svoju treću obranu.

4' Maestralan pogodak Jokovića. Sijevnula je njegova ljevica iz velike daljine.

2' Nekako su Grci ugurali ovu loptu u gol. Kapotsis je pucao, a lopta je jedva ušla u gol. Odgovorio je Vrlić pogotkom na drugoj strani, iskoristili su dobro naši vaterpolisti igrača više.

1' Počela je utakmica u Budimpešti. Sretno, Barakude!

20:25 - Izvode se himne Hrvatske i Grčke, sve je spremno za početak utakmice.

Ako Hrvatska dobije Grke u polufinalu će igrati protiv Španjolaca. Možda na papiru zvuči nešto lakše nego npr. Srbija koja je danas senzacionalno ispala od Španjolske. Ali, vjerujte da će to biti jako teška utakmica za nas, pod pretpostavkom da se plasiramo u poluzavršnicu. Sjetite se samo SP-a prošle godine kada smo računali na finale, a onda nas je 'furija' isprašila u polufinalu.