Pravilnik o upotrebi kolačića

PRETPLATILI SE NA ZLATO

SRBIJA NAKON DRAME PETERACA OBRANILA EUROPSKI NASLOV: Četvrti put zaredom su na krovu Europe, sad ispred Španjolske i Hrvatske

Poznati su svi osvajači medalja – zlato ide Srbiji, srebro Španjolskoj, a Hrvatskoj je pripala bronca

U finalnom susretu Europskog vaterpolskog prvenstva u Barceloni reprezentacija Srbije je pobijedila Španjolsku boljim izvođenjem peteraca nakon što je utakmica završila 7 – 7. Srbija je realizirala svih pet peteraca dok su Španjolci imali jedan promašaj.

BARAKUDE OSVOJILE EUROPSKU BRONCU: Hrvatski vaterpolisti treća su sila Europe, u borbi za medalju ostavili su Italiju bez šanse

Srbima je to četvrta uzastopna zlatna medalja na europskim prvenstvima, te sedma ukupno a Španjolcima je to bilo drugo finale na europskim prvenstvima, te drugi poraz nakon što su 1991. u Ateni izgubili od Jugoslavije.

Hrvatskoj bronca

U ranije odigranom susretu Hrvatska je u dvoboju za broncu pobijedila Italiju 10-8. Hrvatskoj je to prva europska medalja nakon čak osam godina i četvrta ukupno. Na EP 2010. u Zagrebu Barakude su osvojili zlato, a u Firenci 1999. i Kranju 2003. naši vaterpolisti su osvojili srebro.

OTKRIVENO KAKO JE ISKOVANA EUROPSKA BRONCA, ALI TU JE I UPOZORENJE: ‘Ovo je bilo presudno u borbi za medalju, a neoprostivo je…’

U susretu za peto mjesto Grčka je bila bolja od Crne Gore 8-6, dok je Rusija sedma nakon što je pobijedila Mađarsku 9-8.