SPEKTAKULARAN POČETAK PRVENSTVA: / Čudesni Farah bacio London u trans, Bolt se prošetao kvalifikacijama

Svjetsko atletsko prvenstvo u Londonu počelo je na najljepši mogući način za domaćina natjecanja. U jedinom finalu prvog dana Mo Farah je potvrdio da je i dalje nedodirljiv na dugim prugama.

4.8.2017.
23:25

Najveća zvijezda britanske atletike pobijedila je u utrci na 10.000 metara, osvojivši treći uzastopni naslov u ovoj disciplini. Farah je slavio sa sjajnim rezultatom 26:49.51, ostavivši iza sebe Joshuu Kipruija Cheptegeija iz Ugande (26:49.94) i Paula Kipngeticha Tanuija iz Kenije (26:50.60).

NET.HR NAJAVLJUJE SPORTSKI SPEKTAKL GODINE: /

Hrvatska u nikad jačem sastavu lovi dva zlata, veliki Bolt se oprašta od atletike

U subotu prvi Hrvati u akciji

Čudesni Farah je pobijedio u posljednjih deset finala na olimpijskim igrama i svjetskim prvenstvima. U kolekciji ima četiri olimpijska i šest svjetskih zlata, pravilno raspoređenih na 5000 i 10.000 metara. Za njegove suparnike je dobra vijest da mu je ovo posljednje natjecanje na stazi, nakon Londona će se u potpunosti posvetiti maratonu.

Prvog dana prvenstva na stazi se pojavio i Usain Bolt kojem je ovo posljednje veliko natjecanje u velikoj karijeri. Jamajčanin je u svome stilu odradio kvalifikacije na 100 metara: već po tradiciji je imao slab start, ali je onda dodao gas, izbio na prvo mjesto pa usporio i ušetao se u cilj. Pobijedio je s vremenom 10.07, ali jasno je da u sebi ima puno bolji rezultat. Polufinale i finale stotke na rasporedu su u subotu.

Veliko iznenađenje dogodilo se u kvalifikacijama skoka u dalj gdje je aktualni olimpijski pobjednik Amerikanac Jeff Henderson (28) s rezultatom 7.84 metara zauzeo tek 17. mjesto i nije izborio ulazak u finale.

Drugog dana prvenstva u akciji će biti i prvi hrvatski predstavnici. Stipe Žunić i Filip Mihaljević će nastupiti u kvalifikacijama bacanja kugle, a norma za finale iznosi 20.75 metara.