PROMJENA NA VRHU: / Rosberg jubilej proslavio novom pobjedom i svrgavanjem Hamiltona

U svom jubilarnom 200. natupu u Formuli 1 njemački vozač Nico Rosberg (Mercedes) slavio je na noćnoj Velikoj nagradi Singapura i vratio se u vodstvo u ukupnom redoslijedu.

18.9.2016.
17:27
AFP, ROSLAN RAHMAN

Rosberg je krenuo s pole-positiona i činilo se da sigurno ide prema pobjedi, ali ona je umalo kompromitirana spornom odlukom vodstva momčadi. Naime, 15 krugova prije kraja Red Bull je uveo u boks svoga Daniela Ricciarda kako bi dobio nove gume. U Mercedesu nisu reagirali, Rosberge je ostao na stazi sa starim gumama i gubio više od dvije sekunde po krugu. Činilo se da će ga Australac prestići, ali Rosberg se u završnici ipak uspio obraniti i doći do 22. pobjede u karijeri.

Sjajni Vettel

Njegov momčadski kolega Lewis Hamilton osvojio je treće mjesto, prešavši Kimija Räikkönena (Ferrari) tijekom posljednjeg ulaska u boks. To je već treća utrka zaredom na kojoj završava iza Rosberga, pa i ne čudi da je Nijemac ponovno preuzeo ukupno vodstvo. Rosberg je sada na 273 boda, Hamilton na 265, dok treći Ricciardo ima 179.

Iznenadio je Sebastian Vettel (Ferrari) koji se probio s posljednjeg starnog mjesta sve do petog na cilju. Šesti je bio Max Verstappen u Red Bullu, a sedmi Fernando Alonso u McLarenu. Sljedeća utrka vozi se za dva tjedna u Maleziji.