OVAJ NEZAPAMĆENI POTEZ TEMA JE DANA U AMERICI: / Stigao do zlata kao nikad nitko prije njega

'Njegovo ronjenje u ciljnoj ravnini bilo je vjerojatno bolno, ali i slatko'

12.5.2019.
22:17
Screenshot

"Infinite Tucker - da, to je njegovo pravo ime - i ne zadovoljava se s drugim mjestom. Ne ponovno", ovako je jedan od najčitanijih američkih dnevnih novina USA Today na svom web izdanju započeo tekst o neviđenom potezu američkog atletičara iz Huntingtona, člana sveučilišta Texas A&M.

Nije htio ponovno biti drugi

On je u subotu tijekom utrke na 400 metara s preponama na SEC Track & Field prvenstvu, gubio svoju prednost u utrci na 400 metara s preponama.

Kako ne bi ostao bez prvog mjesta i pobjede, Tucker se uoči ulaska u ciljnu ravninu bacio poput Supermana te je tako osvojio zlatnu medalju ispred momčadskog kolege Roberta Granta.

Jednostavno, nije htio ponovno izgubiti utrku, nije htio završiti drugi kao 2017. u istoj utrci. Nakon utrke, Tucker je prokomentirao svoj potez:

'Skočio sam da ga prigrlim'

"Svako malo sam zatvarao oči tijekom utrke, zatvorio sam ih, ponovno otvorio, našao se pred ciljem i skočio da ga prigrlim. I to je sve", izjavio je Infinite Tucker za ESPN.

Njegov momčadski kolega koji je završio na drugom mjestu, nije se činio previše slomljen zbog toga što je Tucker zadržao vodstvo na kraju utrke.

"Ako kažem ono što sam mislio reći u tom trenutku, trener Henry će me izbaciti iz tima", rekao je Grant u šali.