OBRADOVIĆ I BUŠLJE USKRATILI DOBUDU I RUDIĆU EUROPSKU TITULU: / Pro Recco pao u polufinalu

7.6.2019.
21:15
PIXSELL, Igor Kralj

Grčki Olympiacos, aktualni europski prvak u vaterpolu, u subotu će braniti naslov na Final 8 turniru u njemačkom Hannoveru, gdje je momčad iz Pireja u petak u polufinalu pobijedila talijanski Pro Recco sa 12:11.

Talijani su imali samo jedno vodstvo na utakmici (1:0), dok su Grci više puta imali po tri pogotka prednosti, a s takvim su plusom (11:8) ušli u posljednju četvrtinu. Pro Recco je dvje minute prije kraja došao do izjednačenja (11-11), ali je 38 sekundi prije završetka dvoboja Konstantin Genidounias dalekometnim šutom svladao hrvatskog reprezentativnog vratara Marka Bijača i donio Olympiacosu drugo uzastopno finale, a treće u posljednje četiri sezone.

Za to velike zasluge ima hrvatski vratar Josip Pavić, koji je imao osam obrana, baš kao i Bijač na drugoj strani. Fountoulis je predvodio strijelce Olympiacosa s tri pogotka, a pobjedi su doprinijeli i hrvatski reprezentativci Paulo Obradović i Andro Bušlje. Obradović je postigao dva, a Bušlje jedan pogodak.

DUBROVČANI ĆE SE BORITI ZA PETO MJESTO U EUROPI: /

U sutrašnjoj utakmici čeka ih talijanska Brescia

Kod Pro Recca najbolji strijelac je bio Aleksandar Ivović s tri pogotka. Hrvatski reprezentativac Luka Bukić dvaput je bio stijelac, a Nikša Dobud je postigao jedan gol.

Olympiacos će se u finalu za titulu prvaka Europe boriti protiv Ferencvarosa koji je bio bolji od Barcelonete u polufinalu.

Hrvatski prvak dubrovački Jug CO u petak je sa 11-8 nadigrao talijanski BPM Sport Management i u subotu (16.30 sati) će se boriti za peto mjesto protiv Brescie.