NOVI VELIKI USPJEH: / Hrvatski dragulj osvojio još jednu medalju

Hrvatski atletičar Martin Marković osvojio je srebrnu medalju u bacanju diska na Europskom juniorskom prvenstvu u švedskoj Eskilstuni.

19.7.2015.
19:38
PIXSELL, Goran Jakus

Marković, koji je prošle godine u Eugeneu osvojio naslov svjetskog juniorskog prvaka, bio je vodeći nakon prve tri serije s hicem od 66,66 metara, ali Poljak Bartlomiej Stoj je u četvrtoj seriji disk bacio do 68,02 metara i time postavio novi rekord europskih prvenstava. Marković je u petoj seriji odgovorio sa 67,11m, ali time se samo učvrstio na drugom mjestu. Brončano odličje osvojio je Nijemac Henning Pruefer sa 64,18m.

Druga medalja za Hrvatsku

Markovićevo srebro druga je medalja za Hrvatsku u Eskilstuni, nakon bronce Matije Gregurića u bacanju kladiva.

Posljednjeg dana natjecanja u Eskilstuni nastupio je i Danijel Buhin u finalu skoka s motkom, on je s preskočenih 5,05 metara izjednačio osobni rekord, ali je zauzeo posljednje, 12. mjesto.

Zlato je s 5,50 m osvojio Britanac Adam Hague, srebro s 5,35 m Finac Niko Koskinen, a broncu s 5,30 m Francuz Alioune Sene.