Čudesan povratak Anaheima

Chicago i Anaheim dovršili su posao u serijama protiv St. Louisa i Dallasa, a posebno dramatična završnica odigrana je u Dallasu gdje se Anaheim čudesno vratio iz izgubljene pozicije.

28.4.2014.
12:51

Aktualni NHL prvaci Chicago Blackhawksi prošli su u drugu rundu doigravanja svladavši u seriji St. Louis Blues s 4-2. Blackhawksi su u šestoj utakmici bili bolji s 5-1 i samo su potvrdili kako su bili najneugodniji protivnik za nositelje u prvoj rundi.

Corey Crawford je bio odličan s 35 obrana, a Blues je potpuno pao u posljednjoj trećini u kojoj je primio četiri gola.

Poveo je Chicago preko Bryana Bickella dok je TJ Oshie izjednačio na 1-1 u 17. minuti.

Sve do treće trećine St. Louis se držao u igri, a onda domaćin preko Jonathana Toewsa, Patricka Sharpa, Andrewa Shawa i Duncana Keitha bježi na 5-1 i prolazi u sljedeću fazu natjecanja.

Dalje je prošao i Anaheim koji je u dramatičnom susretu protiv Dallasa slavio u produžetku s 5-4 i uzeo seriju s 4-2. Starsi imaju za čim žaliti, 130 sekundi prije kraja regularnog dijela vodili su s 4-2, a onda su primili dva pogotka i otišli u produžetak gdje im je presudio Nick Bonino već u trećoj minuti.

S dva gola Trevora Daleya te po jednim Codyja Eakina i Ryana Garbutta Dallas je imao veliku prednost, no prvo je Bonino smanjio na 4-3 da bi 24 sekunde prije kraja susreta svojim drugim pogotkom Devante Smith-Pelly donio Ducksima produžetak.

"Uopće nisam bio optimist u završnici. Uvijek želite vjerovati, ali duboko u sebi nisam mislio da ćemo se uspjeti vratiti", priznao je trener Anaheima Bruce Boudreau.

Chicago Blackhawks - St. Louis Blues 5-1

Chicago prošao s 4-2 u seriji

Dallas Stars - Anaheim Ducks 4-5 produžetak

Anaheim prošao s 4-2 u seriji