NADMUDRIO VETTELA: / Hamilton slavio drugi put zaredom i sasvim se približio Rosbergu

Britanski vozač Lewis Hamilton (Mercedes), aktualni svjetski prvak, pobjednik je Velike nagrade Kanade, sedme ovosezonske utrke u kalendaru Formule 1.

12.6.2016.
22:18
AFP, Mark Thompson

Hamilton je peti put u karijeri slavio na stazi u Montrealu. Ujedno mu je to druga pobjeda ove sezone i 45. u karijeri. Smanjio je njome zaostatak u ukupnom poretku za momčadskim kolegom Nicom Rosbergom na samo devet bodova (116-107).

Bottas na postolju

Hamilton je na startu izgubio prvo mjesto od Ferrarijeva vozača Sebastiana Vettela, a nakon toga je došlo do bliskog kontakta s Rosbergom koji je lošije prošao. Izletio je sa staze i izgubio nekoliko pozicija. Britanac je potom odlučio ići samo jednom u boks, za razliku od dva Vettelova ulaska, što se pokazalo mudrom odlukom. Vratio se na prvo mjesto koje je uspio zadržati do kraja.

Drugo je mjesto osvojio Vettel, treći je bio Finac Valtteri Bottas (Williams), četvrti Max Verstappen (Red Bull), a peti Rosberg. Sljedeća utrka prvenstva vozi se već za tjedan dana u Azerbajdžanu.

REZULTATI VN KANADE:

1. Lewis Hamilton (Mercedes) 1:31:05.296 2. Sebastian Vettel (Ferrari) +5.011 3. Valtteri Bottas (Williams) +46.422 4. Max Verstappen (Red Bull) +53.020 5. Nico Rosberg (Mercedes) +1:02.093 6. Kimi Räikknen (Ferrari) +1:03.017 7. Daniel Ricciardo (Red Bull) +1:03.634 8. Nico Hülkenberg (Force India) 1 krug 9. Carlos Sainz (Toro Rosso) 1 krug 10. Sergio Perez (Force India) 1 krug