MLADOST I JUG SLAVILI U POLUFINALNIM SUSRETIMA: / Splićani dobro namučili zagrebačku momčad

U polufinalu se igra do dvije pobjede odnosno teorijski je moguća i treća utakmica polufinala.

1.7.2020.
23:06
Grgo Jelavic/PIXSELL

Vaterpolisti dubrovačkog Jug AO i zagrebačke Mladosti ostvarili su pobjede u prvim susretima polufinala prvenstva Hrvatske.

Dubrovčani su na bazenu Gruž pobijedili Solaris sa 17:6, dok je Mladost na otvorenom bazenu Mladosti uz Savu bila bolja od Jadrana sa 13:12.

Zanimljivo, Solaris je poveo sa 2:0, no Jug je do konca prve četvrtine izjednačio na 2:2, a potom drugu i treću dionicu dobio sa 10:2. Dubrovčani su bili uvjerljivi i u posljednjem periodu sa 5:2, za konačnih 17:6.

Jug AO su do pobjede predvodili Obradović sa šest, te Fatović s tri gola, dok je kod Solarisa šest igrača zabilo po jedan pogodak. Druga utakmica ovog polufinalnog para igra se u petak, 3. srpnja u Šibeniku.

Jadran namučio Mladost

U drugom susretu Jadran je namučio Mladost.

"Žapci" su poveli 4:0, a na početku posljednje četvrtine imali su i pet golova viška (10:5), ali su na konca jedva izborili pobjedu. Jadran je zadnju četvrtinu dobio sa 7:3 ugrozivši sigurno slavlje zagrebačkog sastava.

Mladost su do pobjede predvodili Ćuk sa četiri, Harkov s tri, te Miloš i Bukić sa po dva gola, dok su kod gostiju najefikasniji bili Šetka sa četiri i Krapić s tri gola.

Druga utakmica je u subotu u Splitu. Podsjetimo, u polufinalu se igra do dvije pobjede odnosno teorijski je moguća i treća utakmica polufinala.