MARTIN I DALJE BEZ SVJETSKE MEDALJE: / Olimpijskom doprvaku bronca pobjegla za 36 stotinki

Hrvatski veslač Damir Martin zauzeo je četvrto u samcu na Svjetskom prvenstvu u američkom Bradentonu.

1.10.2017.
17:59
Igor Kralj/PIXSELL

Aktualni olimpijski doprvak i dvostruki europski prvak u ovoj disciplini Martin u utrku je krenuo prilično rezervirano te je na polovici staze bio posljednji s gotovo šest sekundi zaostatka za vodećima, dok je za trećim Britancem Thomasom Barrasom imao oko četiri sekunde slabije vrijeme. I na ulasku u posljednju četvrtinu utrke Martin je imao više od tri i pol sekunde zaostatka za Barrasom, a tada je krenuo u jaki finiš, praktički se poravnao s Britancem, no nije ga uspio i preteći i na kraju je zaostao 36 stotinki.

JOŠ JEDNA VELIKA MEDALJA ZA BRAĆU SINKOVIĆ: /

U prvoj sezoni u novoj disciplini ulovili svjetsko srebro

Synek peti put prvak

Svjetski prvak je već peti put u karijeri postao Čeh Ondrej Synek koji je slavio u vremenu 6:40.64. Srebro je osvojio Kubanac Angel Fournier Rodriguez (6:43.49), a broncu Britanac Thomas Barras (6:45.14).

Martin je nakon lanjskog olimpijskog srebra iz Rio de Janiera ove sezone ipak bio u nešto slabijoj formi što je došlo do izražaja i na Floridi. Tako je i dalje bez svjetske medalje u samcu, prije dvije godine je u Aiguebeletteu je bio peti.

U subotu su braća Martin i Valent Sinković osvojili su srebrnu medalju u dvojcu bez kormilara, disciplini koju su počeli trenirati tek ove godine.