Hrvatski vaterpolisti ostvarili prvu pobjedu na Europskom prvenstvu u Beogradu. Protiv Francuza su slavili 20-5

U posljednjoj utakmici skupine B Hrvatska u četvrtak igra protiv Malte

Croatia's Andro Buslje throws the ball during the men's water polo semi-final match between Croatia and Greece at the 16th FINA World Championships on August 6, 2015 in Kazan, Russia. AFP PHOTO / ROMAN KRUCHININ / AFP / ROMAN KRUCHININ

U drugom kolu skupine B Europskog vaterpolskog prvenstva koje se igra u Beogradu, Hrvatska je pobijedila Francusku s visokih 20-5 (7-0, 1-1, 8-2, 4-2) i tako stigla do prvih bodova.

Nakon teškog poraza 13-6 od Srbije prvog dana prvenstva, igrači izbornika Ivice Tucka nisu imali nikakvih problema s Francuzima i sve ukazuje kako će skupinu završiti na drugom mjestu (i utakmicu osmine finala protiv Nizozemske), jer teško da slaba Malta (koja je od Francuza poražena 17-7) može u četvrtak iznenaditi Hrvatsku.

Četiri pogotka Jokovića

Hrvatska selekcija je sve riješila u prvoj četvrtini. U sedam napada prve četvrtine postignuto je sedam pogodaka, a u posljednjoj minuti francuski golman Remi Gersau je Sandru Suknu obranio peterac.

Pogotke za Hrvatsku su postigli Joković 4, Petković i Sukno po tri, Burić, Bušlje, Vukičević i Pavlović po dva, te Bukić i Šetka po jedan pogodak.

Hrvatska u posljednjoj utakmici skupine B u četvrtak u 9.30 sati igra protiv Malte.