FENOMENALNI FRANCUZ NIJE DOZVOLIO NOVO IZNENAĐENJE: / Fourcadeu zlato u dohvatnoj utrci, Fak 47.

Francuz u dohvatnoj utrci nije dozvolio novo iznenađenje

12.2.2018.
14:21

Francuski biatlonac Martin Fourcade pobijedio je u dohvatnoj utrci na 12,5 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu obranivši zlato iz Sočija.

Nakon što je u nedjelju neugodno iznenadio osvojivši osmo mjesto u disciplini 10 kilometara sprint, 29-godišnji Francuz u dohvatnoj utrci nije dozvolio novo iznenađenje.

LIJEPE SJEVERNOKOREJSKE NAVIJAČICE HIT NA ZOI-ju: Kim Jong-un u Pjongčang poslao je ‘Vojsku ljepotica’

Jedan od najboljih biatlonaca svih vremena uvjerljivim nastupom stigao je do svog trećeg olimpijskog zlata i ukupno pete olimpijske medalje. Prije četiri godine u Sočiju je bio 'zlatni' u dohvatnoj utrci i na 20 km, dok je u disciplini 15 km masovni start osvojio srebro, baš kao i u Vancouveru 2010.

Na Svjetskim prvenstvima osvojio je ukupno dvadeset i pet medalja, od čega jedanaest zlata, po čemu je drugi u povijesti iza Ole Einara Bjorndalena.

Srebro ide u Švedsku

Fourcade je pobijedio s rezultatom 32 minute i 51.7 sekundi promašivši jednu metu. Srebro je osvojio Šveđanin Sebastian Samuelsson sa 12 sekundi zaostatka i jednim promašajem, dok je bronca pripala Nijemcu Benediktu Dollu koji je imao 15 sekundi zaostatka i također jedan promašaj. Za 20-godišnjeg Šveđanina to je prva medalja na velikim natjecanjima, dok je Doll na prošlogodišnjem svjetskom prvenstvu pobijedio u utrci na 10 km sprint.

Norvežanin Johannes Thingnes Boe, koji je ove sezone upisao osam pobjeda u Svjetskom kupu, ponovo je ostao bez medalje, na koncu je bio četvrti s više od minute zaostatka i tri promašene mete. 'Zlatni' s jučerašnje utrke, Nijemac Arnd Peiffer zauzeo je osmu poziciju.

Jakov Fak, koji je prije osam godina u Vancouveru u disciplini 10 kilometara sprint osvojio broncu za Hrvatsku, a koji otada nastupa za Sloveniju, zauzeo je 47. mjesto.

REZULTATI: 1. Martin Fourcade (Fra) 32:51.7 (1) 2. Sebastian Samuelsson (Šve) 33:03.7 (1) 3. Benedikt Doll (Njem) 33:06.8 (1) 4. Tarjei Bo (Nory) 33:54.3 (3) 5. Simon Schempp (Njem) 33:54.4 (3) 6. Benjamin Weger (Švi) 33:54.8 (2) 7. Simon Desthieux (Fra) 33:55.4 (3) 8. Arnd Peiffer (Njem) 34:05.8 (3) 9. Erlend Bjontegard (Nor) 34:18.0 (4) 10. Lukas Hofer (Ita) 34:24.4 (3) ...