NOVI FANTASTIČAN REZULTAT FILIPA ZUBČIĆA: / Ostavio u prašini Slovenca i s drugim mjestom ušao među favorite za Mali kristalni globus

Hrvatski skijaš odradio je sjajnu drugu vožnju, ali Pinturault je jednostavno bio predobar

2.3.2020.
13:22

Filip Zubčić je osvojio drugo mjesto u veleslalomu u austrijskom Hinterstoderu i time se nametnuo kao jedan od favorita za osvajanje Malog kristalnog globusa.

Zubčić je ovom pobjedom stigao na treće mjesto ukupnog poretka u veleslalomu, samo 26 bodova iza prvoplasiranog Henrika Kristoffersena.

Filip je imao dvije strašne vožnje. Nakon prve je ostao na drugom mjestu iza Alexisa Pinturaulta s devet desetinki zaostatka. Francuski skijaš pokazao je u drugoj vožnji da je ovo definitivno njegova staza te s lijepom prednošću od 45 stotinki ispred Zubčića uzeo prvo mjesto.

[VIDEO] VOŽNJA IZ SNOVA HRVATSKOG SKIJAŠA: /

Pogledajte savršenu izvedbu Filipa Zubčića, možda vrijednu i malog Globusa

Hrvatski skijaš ostavio je u prašini Kristoffersena koji je završio na trećem mjestu sa 72 stotinke zaostatka za Pinturaultom, a u prvih pet ušli su i Odermatt (+0.90) i De Aliprandini (+1.21). Najveće iznenađenje bio je Slovenac Žan Kranjec koji je vodio u ukupnom poretku skijaša, a utrku je završio tek na 13. mjestu.

U borbi za Mali kristalni globus

Zahvaljujući ovom rezultatu Zubčić je u poretku veleslalomaša ostao na trećem mjestu sa 368 bodova, dvadeset manje od Pintauraulta koji je na drugom mjestu i 26 manje od Kristoffersena koji je preuzeo vodeću poziciju od Slovenca Žana Kranjeca sa 394 boda. Do kraja sezone ostala su još dva veleslaloma, u Kranjskoj Gori je velelsalom na rasporedu 14. ožujka, a 21. ožujka na završnici Svjetskog kupa u Cortini d'Ampezzo.

U ukupnom poretku vodeću je poziciju preuzeo Pintaurault sa 1148 bodova nakon današnje pobjede, Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde je pao na drugo mjesto sa 1122 bodova, a treći je Kriostoffersen sa 1041 bodom. Zubčić je u ukupnom poretku skijaša 14. sa 475 bodova.

30. Riccardo Tonetti - odustao

13:25 Fantastična vožnja Filipa Zubčića, prvi je, ali slijedi Pinturault koji je uvjerljivo ostavio sve skijaše i pobijedio u ovoj utrci.

13:23 Loša vožnja Kranjeca za samo 11. mjesto. Slovenac će sigurno izgubiti vodstvo u ukupnom poretku.

13:17Henrik Kristoffersen za 18 je stotinki bio bolji od Odermatta i pruzeo je vodstvo u utrci.

13:15Luca De Aliprandini napravio je grešku u srednjem dijelu staze koja ga je vjerojatno koštala prvog mjesta.

13:08 Marco Odermatt odskijao je sjajno donji dio staze i preuzeo vodstvo u utrci.

13:05 Leif-Kristian Nestvold-Haugen bio je jako blizu, ali samo za treće mjesto. Imamo sad četvoricu skijaša unutar jedne desetinke.

12:56 Na polovici smo druge vožnje i u vodstvu je još uvijek Švicarac Loic Melliard. Krenuo je i Ted Ligety koji otvara Top 15.

12:46 Vidjeli smo najbolju vožnju dosad. Loic Melliard preuzeo je vodstvo. Sjajno je odvozio srednji dio staze i tu će ga rijetko tko moći nadmašiti.

12:40 Ronald Leitinger je trenutno na vrhu, za pest stotinki pretekao je svog sunarodnjaka Schwartza.

12:37 Imamo promjenu na vrhu. Marco Schwartz s lijepom je prednošću preuzeo prvo mjesto.

12:32 Marcus Monsen napravio je dosta grešaka u donjem dijelu staze i Borsotti ostaje u vodstvu.

12:30 Krenula je druga vožnja, otvara ju Giovanni Borsotti.

Filip Zubčić pred novim je velikim uspjehom u veleslalomu. U Hinterstoderu trenutno je na drugom mjestu nakon završene prve vožnje.

Zubčić je startao šesti i stigao do fantastičnog drugog mjesta. Iza sebe je ostavio čak i vodećeg veleslalomaša u ukupnom poretku Svjetskog kupa Žana Kranjeca.

Jedini skijaš koji je završio prvu vožnju ispred hrvatskog skijaša je Alexis Pinturault, a za njim Filip zaostaje 90 stotinki. Druga vožnja počinje u 12:30.

Iza Pinturaulta, Zubčića i Kranjeca u prvih pet ugurali su se i Mathieu Faivre i Matts Olsson.

Pinturault, Kranjec, Zubčić i Kristoffersen bore se za Mali kristalni globus u veleslalomu. Kranjec je prvoplasirani u poretku veleslalomaša sa 344 bodova, dok su Pintaurault i Zubčić dijele treće mjesto sa 288 bodova. Drugoplasirani u poretku skijaša u veleslalomu sa 334 boda Norvežanin Henrik Kristoffersen je nakon prve vožnje zauzeo šesto mjesto sa zaostatakom od 1,42 stotinke (1:25.72) za Pintauraultom.