NEVJEROJATNA DOMINACIJA / Već je osigurao naslov, ali uspio je slaviti i u posljednjoj utrci sezone

I prije utrke u Abu Dhabiju sve je bilo riješeno. Verstappen je odavno svjetski prvak sa 575 bodova, drugi je Perez sa 285 bodova, a treći je Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu sa 234 boda.

26.11.2023.
16:46

Svjetski prvak Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) pobjednik je posljednje utrke sezone Svjetskog prvenstva Formule 1 u Abu Dhabiju, zaključivši tako sezonu sa 19 pobjeda u 22 utrke.

PROBLEMATIČNO /

Na utakmici trećeg ranga natjecanja dječak pogođen raketom u glavu

Trostruki uzastopni svjetski prvak ove sezone nije slavio na samo tri utrke. U Saudijskoj Arabiji i Azerbajdžanu je pobijedio njegov momčadski kolega Meksikanac Sergio Perez, dok je u Singapuru pobijedio Španjolac Carlos Sainz u Ferrariju.

Hamilton je današnjim trijumfom u Abu Dhabiju stigao i do 54. pobjede u karijeri čime je prestigao Nijemca Sebastiana Vettela na vječnoj listi najboljih trkača. Sada je Verstappen sam na trećem mjestu, a ispred njega su samo Britanac Lewis Hamilton (103) i Nijemac Michael Schumacher (91).

Monegažanin Charles Leclerc (Ferrari) je bio drugi, dok je Britanac George Russell (Mercedes) zauzeo treće mjesto.

Danas je odlučeno tek drugo mjesto među konstruktorima. Iza uvjerljivo najbolje ekipe Red Bulla (860), Mercedes je na kraju zauzeo drugo mjesto sa 409 bodova, sa samo tri boda ispred Ferrarija.