EUROPSKI PRVAK PREJAK ZA JADRAN: / Splitske trupe pale na svom terenu

Uvjerljiv poraz splitskog Jadrana u Ligi prvaka

26.2.2019.
22:52
Luka Stanzl/PIXSELL

Vaterpolisti splitskog Jadrana u utorak su u 9. kolu skupine B Lige prvaka na svom terenu izgubili od aktualnog europskog prvaka grčkog Olympiacosa sa 3-8 (0-2, 0-4, 3-1, 0-1).

Utakmica je bila praktično odlučena već nakon dvije četvrtine, budući da je Olympiacos vodio sa 6-0, i u nastavku je rutinski došao do četvrte pobjede. Grci imaju još tri remija i dva poraza.

Zović zabio dva, Milardović jedan gol

Za Jadran Ivan Domagoj Zović zabio je dva gola, a Nikola Milardović jedan. Kod Olympiacosa najbolji su bili hrvatski reprezentativac Paulo Obradović i Konstantinos Mourikis sa po dva pogotka.

U srijedu u Zagrebu u 9. kolu skupine B Mladost dočekuje dubrovački Jug CO (20.30 sati), koji je i dalje uvjerljivo vodeći u skupini sa 22 boda.

Jadran na šest bodova

Drugi je talijanski BPM Sport Management sa 16, slijedi Olympiacos sa 15 bodova, Szolnoki ima 12, Mladost je peta s osam bodova, Spandau 04 je šesti sa sedam, dok sedmi Jadran i osmi Waspo iz Hannovera imaju po šest bodova.

Iz skupine B na završni turnir (Final Eight) idu tri najbolje ekipe, te domaćin turnira Waspo Hannover.