BEZ DRAME / Dok je Hrvatska igrala finale Lige nacija u Kanadi se pisala povijest: Verstappen se izjednačio sa Sennom

19.6.2023.
0:51

Aktualni dvostruki svjetski prvak u formuli 1, Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) došao je do svoje 41. pobjede na Velikoj nagradi Kanade u Montrealu čime se po broju osvojenih trofeja izjednačio s legendarnim Brazilcem Ayrtonom Sennom, a svojoj je momčadi donio 100. pobjedu među konstruktorima.

I TO SMO DOČEKALI /

Hajduk se oglasio nakon što su Vatreni izgubili finale Lige nacija: Evo kako su čestitali na drugom mjestu

Nizozemac ni u jednom trenutku utrke nije bio ugrožen, a pobijedio je ispred Španjolca Fernanda Alonsa (Aston Martin) i sedmerostrukog svjetskog prvaka Lewisa Hamiltona (Mercedes).

Verstappen je pobijedio četvrti put zaredom u ovoj sezoni i šesti put u osam utrka. Preostale dvije pobjede ostvario je njegov momčadski kolega Sergio Perez, koji je u Montrealu bio šesti.

Nakon osam utrka Verstappen ima 195 bodova, 69 više od Pereza i 78 više od Alonsa.