TIMOTHY CHERUIYOT OSVOJIO ZLATO: / Aktualni europski prvak na 5.000 i 1.500 metara podbacio

Timothy Cheruiyot jakim tempom od početka utrke slomio konkurente

6.10.2019.
19:59

Trkačke discipline posljednjeg dana Svjetskog atletskog prvenstva u Dohi započele su utrkom na 1.500 metara za muškarce, koja je ostala bez uobičajene neizvjesnosti, jer je 23-godišnji Kenijac Timothy Cheruiyot jakim tempom od početka utrke slomio konkurente, te je 200 metara prije cilja bilo jasno da će osvojiti zlato, do kojeg je i došao sa vremenom 3:29.26 minute.

VRATILA SE U DOMOVINU I OTKRILA VELIKU ISTINU O SEBI U OVOJ SEZONI: /

'Nisam plakala zbog bronce, već zbog nečeg sasvim drugog...'

Cheruiyot bio srebrni na prošlom SP-u

Cheruiyot, koji je bio srebrni na prošlom SP-u, bio je favorit za naslov, jer ove sezona sezone ostvario šest pobjeda, te je u Dohu došao s najboljim rezultatom sezone.

Kenya's Timothy Cheruiyot lies on the track after winning the Men's 1500m final at the 2019 IAAF Athletics World Championships at the Khalifa International stadium in Doha on October 6, 2019., Image: 475348854, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Jewel SAMAD / AFP / Profimedia

Alžirac Taoufik Makhloufi istrčao svoj najbolji rezultat sezone

Olimpijski pobjednik iz Londona 2012. Alžirac Taoufik Makhloufi istrčao je svoj najbolji rezultat sezone (3:31.38), što mu je donijelo srebro, dok je iskusni Poljak 32-godišnji Marcin Lewandowski osvojio broncu sa novim nacionalnim rekordom (3:31.46).

Podbacio je 19-godišnji Norvežanin Jakob Ingebrigtsen, aktualni europski prvak na 5.000 i 1.500 metara, koji je završio na četvrtom mjestu, te je opet ostao bez medalje, kao i prije nekoliko dana kada je na 5.000m bio peti.