HAMILTON SLAVIO NA VN ŠPANJOLSKE: / Aktualni prvak pokorio konkurenciju; pogledajte dramatičan start utrke

Lewis Hamilton slavio na Velikoj nagradi Španjolske

12.5.2019.
16:59
Profimedia/Screenshot: Twitter

Britanski vozač Formule 1, aktualni prvak ovog elitnog oktanskog sporta Lewis Hamilton, u nedjelju je slavio na Velikoj nagradi Španjolske u Barceloni, javlja ugledni britanski BBC.

BOTTAS STARTA PRVI, HAMILTON DRUGI, A VETTEL TREĆI: /

Pogledajte trenutak kad se Finac izvrtio na stazi; 'zapeo sam...'

Bila je to njegova ukupno 76 pobjeda u Formuli 1, treća ove sezone i hat-trick na VN Španjolske. Inače, bila je to utrka u kojoj je od prvog zavoja Hamilton imao vodstvo, koje do samog kraja nije ispuštao. No, početak utrke donio je dramatičan start...

Britanski tabloid The Sun piše kako je su se na stazi sudarili Lando Norris i Lance Stroll. Hamilton je ovom pobjedom skočio na prvu poziciju u ukupnom poretku, dok drugo mjesto Valtterija Bottasa, finskog vozača koji je krenuo s najbolje startne pozicije (pole position), dočarava kako je Mercedes izdominirao u Barceloni. Sebastian Vettel, Nijemac bez pobjede još tamo od VN Belgije prošlog kolovoza, bio je previše željan na startu i pretjerao u prvom zavoju, dok je Hamilton prošao kako spada zajedno sa "štićenikom" Bottasom.

Red Bull-ov vozač Max Verstappen završio je kao treći, dok je Vettelu bilo dopušteno da prođe Leclerca, što je na kraju rezultiralo završetkom na četvrtom mjestu. Leclerc je bio peti, a Pierre Gasly je bio šesti u svom Red Bull bolidu, dok je Kevin Magnussen bio šesti. Hamilton sad ima kontrolu nad prvenstvom.

"Moram ovu pobjedu pripisati svom nevjerojatnom timu. To je povijest u nastajanju, ponosan sam na to i ponosan na sve te naporne poslove koji tako dobro rade. Imam sjajan bolid, a mi smo se uvijek slagali i uspjeli smo riješiti naše razlike, te sve loše pretvoriti u dobro. Bio je to zanimljiv početak ove utrke, bilo je blizu, vidio sam crveni automobil kako se kreće iza leđa Valtterija i mene, tako da nisam imao pojma jesu li bili dalje, i znao sam da će ga Valtteri slomiti tako duboko da sam morao gledati na to", kazao je Hamilton nakon utrke, prenose britanski mediji.

U ukupnom poretku vodi Hamilton sa 112 bodova, Bottas na drugom mjestu ima 105 bodova, a treći je Verstappen sa 66 bodova. U poretku konstruktora vodi Mercedes (217) ispred Ferrarija (121) i Red Bulla (87).