OSIJEK RUTINSKI SLAVIO U ZADRU: / Bijelo-plavi na krilima Špoljarića i Mancea stigli do četvrtfinala

Ostali susreti osmine finala igraju se 30. listopada

23.10.2019.
19:13
Dino Stanin/PIXSELL

Nogometaši Osijeka izborili su plasman u četvrtfinale hrvatskog Kupa nakon što su na gostovanju kod trećeligaša Zadra pobijedili sa 3-0 (2-0). Osijek je rutinski stigao do pobjede protiv momčadi iz zadarskih Stanova.

Već nakon prvog poluvremena gosti su vodili 2-0, a potom u nastavku samo potvrdili pobjedu.

Dva gola Špoljarića

Osijek je poveo u 28. minuti nakon što je Špoljarić pogodio iskosa s desetak metara u suprotni lijevi gornji kut. Četiri minute kasnije među strijelce se upisao i Mance, koji je zabio prekrasan pogodak sa 20-tak metara. Sve dvojbe, ako ih je i bilo, razriješio je Špoljarić postigavši u 86. minuti svoj drugi gol na utakmici.

23.10.2019., stadion Stanovi, Zadar - Utakmica osmine finala hrvatskog nogometnog kupa, NK Zadar - NK Osijek. Photo: Dino Stanin/PIXSELL

U ostalim susretima osmine finala 30. listopada sastaju se Opatija - Dinamo, Varaždin - Rijeka, Gorica - Hajduk, BSK Bijelo Brdo - Slaven Belupo, Šibenik - Belišće, Vinogradar - Lokomotiva, te Istra 1961 - Inter Zaprešić.