OPĆI KAOS NA NBA PARKETU: / Igrači i suci jedva rastavili Westbrooka i Curryja

21.3.2017.
10:22
Screenshot

Već na poluvremenu bilo je 20 razlike za goste, a ta se prednost u nastavku povećala i na najvežih 27 prije no što su domaći u završnici ublažili poraz. Odličnu šutersku večer u dresu Warriorsa imali su "Splash Brothersi" Klay Thompson i Stephen Curry, obojica su pogodila po sedam trica, Thompson se na kraju zaustavio na 34, a Curry na 23 pogotka.

Victor Oladipo bio je prvi strijelac Thundera sa 17 ubačaja, Russell Westbrook je dodao 15 uz 8 skokova i 7 asistencija. Iako ne igra zbog ozljede već mjesec dana, s Warriorsima je u Oklahoma Cityju bio i bivši igrač Thundera Kevin Durant, a domaći navijači još jednom su iskazali nezadovoljstvo zbog njegove "izdajničke" odluke da napusti klub prošloga ljeta.

Tijekom ovog sureta došlo je i do sukoba između Curryja i Russella Westbrooka.

Warriorsi su ovom pobjedom povećali svoju prednost u odnosu na San Antonio Spurse na vrhu Zapada i čitave lige na dvije i pol pobjede, sada su na omjeru 56-14, a Spursi na 53-16. Thunder je na diobi šestog mjesta na Zapadu s Memphis Grizzliesima, oba su sastava na omjeru 40-30.