MUNJA POMELA KONKURENCIJU: / Najbrži čovjek svijeta stavio je oko vrata osmo olimpijsko zlato

Osmo olimpijsko odličje zlatnog sjaja osvojio je jamajčanski sprinter Usain Bolt pobijedivši na 200 metara dugoj utrci u Rio de Janeiru.

19.8.2016.
7:05

Uvjeti na stazi bili su daleko od idealnih. Lagano je padala kiša, pa Boltovih 19,78 sekundi, a rezultat je to koji je identičan onom s polufinalne utrke, dodatno dobiva na stazi. Posebice i zato što nitko od konkurenata nije utrku istrčao ispod 20 sekundi. Drugo je mjesto tako osvojio Kanađanin Andre De Grasse (20.02 sekundi), dok je treći bio Francuz Cristophe Lameitre (20.12 sekundi).

LUDA ATLETSKA NOĆ: /

Kralj sprinta Usain Bolt ušao u povijest, pao svjetski rekord velikog Michaela Johnsona

Premda su se sigurno nadali drugačijem ishodu, Amerikanci su u Riju ostali bez medalje na 200 metara čime su ponovili londonsko razočaranje. Prije četiri godine na postolje utrke u ovoj disciplini penjali su se samo Jamajčani (uz Bolta su stajali Blake i Weir), no ovaj ih put nije bilo u finalnoj utrci. Morat će pokazati više žele li pomoći svojoj najvećoj zvijezdi stići do devetog olimpijskog zlata kojeg će ciljati na štafetnoj utrci 4x100 metara.

Dohvati li Bolt ondje zlato postat bit će mu ono deveto s Igara, a taj bi rezultat predstavljao izjednačenje s legendama i najuspješnijim atletskim olimpijcima, Amerikancem Carlom Lewisom i Fincem Paavom Nurmijem.