NOVI ŠOK ZA ČILIĆA: / Hrvatski tenisač ne zna za pobjedu na startu Šangaja

U Šangaju će se barem zadržati još jedan dan.

11.10.2016.
16:40

Peti put u karijeri najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić oprostio se od pojedinačne konkurencije na ATP turniru Masters 1000 serije u Šangaju već pri prvom izlasku na teren, nakon što je u utorak u 2. kolu poražen od 19-godišnjeg Nijemca Alexandera Zvereva sa 6-3, 3-6, 2-6.

Drugi poraz od iznimno talentiranog njemačkog tenisača u njihovom trećem dvoboju ozbiljan je udarac za Čilićeve ambicije glede plasmana na završni turnir osmorice najboljih. Marin je dobro otvorio meč, u osmom gemu iskoristio priliku za 'break' te za 36 minuta osvojio prvi set.

No, nastavak dvoboja nije odigrao na istoj razini, a Zverev je igrao sve bolje i bolje kako je meč odmicao. U šestom gemu drugog seta Nijemac je napravio 'break' koji mu je bio dovoljan za osvajanje druge dionice meča, a potom je još dvaput oduzimao servis Čiliću u odlučujućem setu za konačnih 3-6, 6-3, 6-2 nakon jednog sata i 54 minute igre.

Zverev će u 2. kolu igrati protiv 9. nositelja, Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge koji je u dva seta bio bolji od Srbina Janka Tipsarevića.

U Šangaju će se barem još jedan dan zadržati i Marin Čilić, jer ga u srijedu očekuje nastup u igri parova s Matom Pavićem. Suparnici u 2. kolu su im Indijac Bopanna i Kanađanin Nestor.