NOVA SRAMOTA UNITEDA: / Čak se i Danci poigravaju sa slavnim engleskim klubom

Nakon utakmica u Ligi prvaka u četvrtak se nastavila i Europska liga. Sedam dvoboja započelo je u 19 sati, a najzanimljiviji su odigrani u Dortmundu, Herningu i Firenci.

18.2.2016.
21:03

Danski Midtjylland na svom je travnjaku upisao veliku pobjedu nad Manchester Unitedom (2:1). Momčad LouisavanGaala prije početka utakmice primilila je lošu vijest. Umjesto njega na vrata je stao SergioRomero.

NAJNESRETNIJI TRENER NA SVIJETU: /

Ovo se Nizozemcu nikako nije smjelo dogoditi

Poraz Uniteda

Englezi su bolje otvorili susret te su poveli u 37. minuti. MemphisDepay zabio je nakon ubačaja JesseLingarda. No prednost nije dugo trajala. Domaćini su uzvratitli u 44. minuti. PioneSisto pronašao je put pokraj protivnika i uputio prekrasan udarac s ruba šestnaesterca u donji desni kut.

Romero nije imao šanse. U nastavku gosti su prijetili preko JuanaMate glavom, te Lingarda, koji je pogodio prečku. Romero je u 62. minuti morao reagirati na pokušaj glavom PaulaOnuachua. Petnaest minuta kasnije isti je igrač zabio za 2:1. Malo izvan kaznenog prostora tukao je snažno i lopta je završila u donjem lijevom kutu.

U drugoj zanimljivoj utakmici momčad ThomasaTuchela slavila je protiv Porta 2:0. LukaszPiszczek rano je doveo Borussiju Dortmund u vodstvo. Nakon ubačaja poslije kornera svladao je španjolskog vratara IkeraCasillasa, koji je nakon 161 utakmice u europskim natjecanjima debitirao u Europskoj ligi.

Bila je Borussija bolja u prvom poluvremenu. Tukla je devet puta prema protivničkom golu, imala je 66 posto posjeda lopte, ali do gola nije došla sve do 71. minute. HenrikhMkhitaryan je poslao za MarcaReusa. Pucao je njemački reprezentativac po golu, lopta je promijenila smjer i Iker Casillas je ostao nemoćan.

Zaigrali Kalinić i Badelj

Fiorentina je u Firenci dočekala Tottenham. Trener Fiorentine Paulo Sousa odlučio je utakmicu započeti bez NikoleKalinića i MilanaBadelja. Oba igrača ostala su na klupi. Gosti su prvi došli u vodstvo iako je Fiorentina bolje otvorila susret.

U 37. minuti Tomović je skrivio penal kojeg je realizirao Chadli. Prije tog gola igrač Tottenhama DeleAlli udario je svog čuvara dok je bio na podu. Migao je sudac pokazati crveni karton, no Alli je na kraju dobio samo žuti.

Golčina Suareza

U drugom poluvremenu, točnije u 57. minuti Bernardeschi je izjednačio. Primio je dobar pas i raspalio s 30-a metara po golu ravno u rašlje. Nikola Kalinić i Milan Badelj ušli su u igru u 62. odnosno 61. minuti.

U ostalm susretima Anderlecht je slavio protiv Olympisakosa (1:0):

Sevilla je s 3:0 razbila Molde:

dok je Villarreal s 1:0 bio bolji od Napolija prekrasnim golom iz slobodnjaka DenisaSuareza: