NOVA LUDA POBJEDA HRVATSKOG HIT TRENERA: / Prokockali dva gola prednosti pa slavili u produžetku

Talijanski nogometni prvoligaš Genoa, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, izborila je plasman u osminu finala 'Coppa Italia' pobijedivši nakon produžetaka drugoligaša Perugiju 4-3.

1.12.2016.
22:58
AFP, GIUSEPPE CACACE

Genoa je nakon prvog poluvremena vodila 2-0, no gosti su u nastavku izjednačili izborivši produžetak. U dodatnih pola sata Jurićeva 'squadra' je zabila još dva gola, a gosti su tek u samoj završnici uspjeli ublažiti poraz.

Strijelci za Genou bili su Pablo Simeone (3), Goran Pandev (37, 100) i Nikola Ninković (116), dok su golove za goste zabili Rolando Bianchi (52), Jean Drole (63) i Francesco di Nolfo (120+1). Perugija je od 116. minute igrala bez isključenog Stefana Gubertija.

Plasman u osminu finala izborila je i Bologna pobijedivši drugoligaša Veronu 4-0. Strijelci za Bolognu bili su Di Francesco (32), Mounier (40, 86) i Krafth (90+2)

Među 16 najboljih plasirali su se i Torino, Chievo, Atalanta, Sampdorija, te drugoligaši Spezija i Cesena.

U osmini finala u ždrijeb ulaze i vodeći klubovi Juventus, Milan, Inter, Roma, Lazio, Fiorentina i Napoli.

REZULTATI:

U četvrtak:

Genoa - Perugia (II) 4-3 prod (2-2) Bologna - Verona (II) 4-0

srijedu: Palermo - Spezia (II) 4-5 11m (0-0) Atalanta - Pescara 3-0 Sampdoria - Cagliari 3-0

U utorak: Torino - Pisa (II) 4-0 prod (0-0) Chievo - Novara (II) 3-0 Empoli - Cesena (II) 1-2 prod. (1-1)