NOGOMETAŠI VIKTORIJE STIGLI U ZAGREB: / 'Imali smo sreće u prvoj utakmici. Ovdje nas čeka pakao'

Dinamu je do sada dva puta prolazio u Europi češke klubove, a jednom je ispao

20.2.2019.
14:36
Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši Viktorije Plzen stigli su u srijedu u Zagreb gdje dan kasnije brane prednost od 2-1 iz prve utakmice 16-ine finala Europske lige.

"Imali smo sreće u prvoj utakmici, pogotovo u prvih 45 minuta. U Zagrebu nas čeka pakao. Stadion je rasprodan. Posljednje dvije utakmice bile su za nas teške, ali smo slavili. Takvi rezultati nas jačaju. Morat ćemo zaigrati u najboljem izdanju", poručio je trener Viktorije Pavel Vrba.

Povijest na strani Modrih

U prvom susretu Dinamo je izgubio premda su Modri vodili na poluvremenu. Hrvatski prvak je poveo u 41. minuti sjajnim golom Dania Olma nakon odlične asistencije Brune Petkovića. Viktorija je izjednačila u 54. minuti golom Ludeka Pernice, a isti je igrač u 83. minuti preokrenuo rezultat.

Dinamu je do sada dva puta prolazio u Europi češke klubove, a jednom je ispao. Prošli su prašku Spartu u 1. kolu Kupa UEFA 2008. godine, te Rudu Hvezde iz Brna u četvrtfinalu Kupa kupova 1960. godine, dok je ispao od Dukle iz Praga u Kupu prvaka 1958.