Zoran Mamić odbacio sve i optužio Splićane!

Unatoč novom kiksu Dinama u 14. kola hrvatskog nogometnog prvenstva, trener Dinama Zoran Mamić bio je zadovoljan.

1.11.2014.
18:39

Veliku priliku imali su Splitovci u zadnjim trenucima susreta kad je ofenzivni veznjak Splita Marko Rog izbio pred vratara Eduarda koji ga je na samom rubu kaznenog prostora srušio i još igrao rukom. Za to je od suca Brune Marića dobio samo žuti karton, a Dinamo bod kojim je jedva da je spasio obraz nakon još uvijek bolnog poraza od Salzburga u Europi i sramotne utakmice protiv Opatije u Hrvatskom kupu.

I kad su svi očekivali da će se Zoran Mamić opat posipati pepelom na presici nakon utakmice, stigla je sasvim suprotna reakcija.

"Ne prihvaćam tezu krize. Sve utakmice u Hrvatskoj smo dobili i prvi smo u prvenstvu s dobrom prednošću, i još smo aktivni u Europi", ponovio će trener priču brata Zdravka Mamića od prije neki dan i krivicu za lošu igru Dinama svalio na Splitovu defenzivnu taktiku.

"Nisam očekivao ovako defenzivan Split. Mislio sam da će biti naklonjeni obrani, ali ne toliko kao što su pokazali u 90 minuta utakmice u Parku mladeži. Teren je bio loš, suh i teško je bilo razviti tečnu igru. Svoje prilike nismo iskoristili i tu je razlog činjenici da smo uzeli bod. Očito je Matić išao s ciljem da ne izgubi utakmicu", prenose Sportske novosti Mamićevu izjavu s presice.

Trener Splita Ivan Matić odbacio je takve optužbe i zaključio da Dinamo uopće nije bio bolji.

"On ima pravo na svoje mišljenje. Sporni trenutak iz 90. minute? Nemam pravu sliku što se događalo, ne mogu zato komentirati", rekao je Matić i dodao:

"Čestitam igračima jer u ovoj netom odigranoj utakmici, u dominaciji Dinama, imali smo kvalitetnije prilike, ali u konačnici nemamo razloga biti nezadovoljni. Dosta smo dobro kontrolirali utakmicu, ali nemam dojam da je Dinamo bio bolji".

Neporaženom Dinamu je to treći remi u dosadašnjem dijelu prvenstva, a Zagrepčani su ostali vodeći sa sedam bodova više od drugoplasirane Rijeke koja ima utakmicu manje.

Pravi ispit za Zorana Mamića tek slijedi. U četvrtak na Maksimir dolazi Salzburg u 4. kolu Europa lige.

Rijeka je ponovno pokazala da nema dara za stizanje Dinama. Iako je momčad Matjaža Keka imala veliku priliku da pobjedom protiv slabašnog Slavena u Koprivnici dođe na samo četiri boda zaostatka za prvakom, to se nije dogodilo.

Činilo se da će Riječani već u subotu staviti pritisak na Modre, poveli su u 35. minuti golom Kramarića iz penala (igranje rukom Grgića), ali domaćine je spasio bivši dinamovac Filip Ozobić u 60. minuti.

Cesarec je sjajno proigrao napadača Slavena, a ovaj je pobjegao obrani i matirao Vargića za veliki bod Koprivničana.

Bila je to Slavenu prva utakmica pod palicom novog trenera Josipa Omrčena koji je privremeno preuzeo momčad nakon otkaza Elvisu Scoriji. 1. Dinamo 14 11 3 0 35 9 +26 36 2. Rijeka 14 9 3 2 32 12 +20 30 3. Hajduk Split 14 6 5 3 30 18 +12 23 4. Lokomotiva 14 6 2 6 28 26 +2 20 5. Split 14 4 6 4 17 15 +2 18 6. Zagreb 14 4 4 6 19 23 -4 16 7. Istra 1961 14 3 5 6 14 20 -6 14 8. Osijek 14 4 2 8 13 24 -11 14 9. Zadar 14 3 2 9 14 39 -25 11 10. Slaven Belupo 14 2 4 8 8 24 -16 10