ZIDANE PREUZEO ODGOVORNOST: / Real u krizi! U četiri dana isti broj poraza kao u cijeloj prošloj godini

U cijeloj 2016. godini nogometaši Real Madrida doživjeli su dva poraza u službenim utakmicama. Na početku 2017. su vezali dva poraza unutar samo četiri dana.

19.1.2017.
9:51
AFP, JORGE GUERRERO

U nedjelju je momčad Zinedinea Zidanea poražena od Seville (1-2) u španjolskom prvenstvu, a u srijedu je pred svojim navijačima izgubila od Celte (1-2) u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja. Real se još uvijek može izvući u uzvratu iduće srijede, ali statistika mu nije naklonjena. Kroz povijest su Madriđani u samo tri od 15 pokušaja uspjeli nadoknaditi domaći poraz u prvoj utakmici, računajući domaća i međunarodna natjecanja.

ŠOK NA SANTIAGO BERNABEU: /

Luka Modrić i društvo izgubili od prosječne momčadi! U šest minuta pala tri gola

'Moram pronaći rješenje'

Realova mini kriza još više bode u oči kad se uzme u obzir da je Kraljevski klub prije toga bio u seriji od 40 službenih utakmica bez poraza, čime je srušio španjolski rekord koji je držala Barcelona. Dva poraza zaredom Real je posljednji put upisao u studenom 2015. kada je pao protiv Seville i Barcelone.

"Ja sam jedini odgovoran i moram pronaći rješenje. Nisam iznenađen načinom na koji je igrala Celta, znali smo da se radi o momčadi koja nam može stvoriti probleme. Nisam zabrinut iako smo u lošem razdoblju. No, znamo da možemo ovo prebroditi i prebrodit ćemo. U Vigu možemo nadoknaditi ovaj minus iako nas prije toga čeka i utakmica u prvenstvu protiv Malage", naglasio je Realov trener Zinedine Zidane.