ZABIO U 90. MINUTI: / Pogledajte fantastičan lob Nikole Kalinića za pobjedu Fiorentine!

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikola Kalinić drugo je kolo zaredom pogotkom u 90. minuti osigurao minimalnu 1-0 pobjedu Fiorentini u Serie A.

19.3.2017.
17:33
AFP, ALBERTO PIZZOLI

Nakon što je prošle nedjelje zabio na domaćem terenu protiv Cagliarija u samoj završnici, Kalinić je ovoga puta na isti način donio pobjedu Violama na gostovanju kod Crotonea u dvoboju 29. kola. Naš je napadač odlično reagirao na dubinsko proigravanje Saponare, utrčao u kazneni prostor domaćih, stigao do lopte prije domaćeg vratara i zatim ga lijepo lobao za pobjednički gol.

HRVATI GLEDALI S KLUPE: /

Napoli umalo prosuo veliku prednost, spektakularan slobodnjak Mertensa

Juve slavio u Genovi

Bio je to 14. Kalinićev pogodak u talijanskom prvenstvu ove sezone, a 19. u svim natjecanjima. Kalinić je igrao čitavu utakmicu, a Milan Badelj je na terenu bio do 71. minute za Fiorentinu koja je i dalje osma s 48 bodova, pet manje od sedmog Milana. Crotone je ostao u zoni ispadanja, 19. sa 14 bodova, osam manje od 17. Empolija koji zauzima posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Mario Mandžukić odigrao je čitavu utakmicu, dok je Marko Pjaca u 28. minuti zamijenio ozlijeđenog Dybalu u 1-0 (1-0) pobjedi Juventusa na gostovanju kod Sampdorije. Jedini gol za torinski sastav postigao je Cuadrado već u 7. minuti. Lorenco Šimić i Ante Budimir ostali su na klupi domaćih. Vodeći Juventus sada ima 73 boda, deset više od drugog Napolija, koji je u ranijem terminu s 3-2 (3-0) kao gost svladao Empoli.

Bruno Petković igrao je za Bolognu od 69. minute u 4-1 (0-1) domaćoj pobjedi protiv Chieva.

REZULTATI 29. KOLA:

Empoli - Napoli 2-3 (El Kaddouri 70, Maccarone 82-11m / Insigne 19, 38-11m, Mertens 24) Atalanta - Pescara 3-0 (Gomez 13, 90+3, Grassi 69) Sampdoria - Juventus 0-1 (Cuadrado 7) Bologna - Chievo 4-1 (Verdi 61, Džemaili 72, 90, Di Francesco 90+3 / Castro 40) Cagliari - Lazio 0-0 Crotone - Fiorentina 0-1 (Kalinić 90)