VRATAR ISTRE ZAUSTAVIO HAJDUK U PULI: / Domaćinu poništen pogodak u prvom poluvremenu

Istra i Hajduk u subotu poslijepodne odigrali su 0-0 u 13. kolu HNL-a na pulskoj Aldo Drosini.

22.10.2016.
17:33

Ništa od pete uzastopne pobjede za Splićane protiv Istre 1961. Hajduk je remizirao s Istrom koja je u ovoj utakmici bila čvrsta i dobra momčad, a bodu protiv Hajduka najviše mogu zahvaliti vrataru Ivušiću koji je sjajno branio.

PUŠNIK NAPRAVIO SHOW: ‘Zašto bolje igramo drugo poluvrijeme? Prvo igrači slušaju mene, a drugo igraju sami!’

Hajduk u prvom poluvremenu bio bolji

Hajduk je u prvom poluvremenu bio bolji. Imao je inicijativu na terenu, a tome svjedoči i statistika od sedam udaraca na vrata prema jednom Istre, Splićani su imali i 7-0 u kornerima, ali prave šanse u prvih 45 minuta utakmice, osim Hamzinog udarca koji je obranio golman Istre Ivica Ivušić, nije bilo.

HAJDUK BEZ BODOVA NA ALDO DROSINI: Torcida se nervirala zbog svojih ljubimaca

Sjajna obrana Ivušića

U 29. minuti, glavni sudac utakmice Pajač poništio je pogodak Istri zbog zaleđa Georgievskog. Gojković je prenio loptu do njega. U drugom poluvremenu splitski Bijeli pristisnuli su Istru, napadali, a tri minute prije kraja susreta Lorenzo Šimić pucao je glavom s pet metara. Ivušić je i to obranio i ponio epitet igrača utakmice.

Istra je također imala svoju izglednu priliku u drugom dijelu. U zadnjim sekundama utakmice domaći su mogli zabiti nakon kornera, ali Juranović je spasio s gol-crte. U udarcima na gol u ovoj utakmici bilo je 12-2 za Hajduk, u okvir 5-1, ali Bijeli su ostali bez bodova.