U derbi utakmici 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je slavio na gostovanju kod aktualnog prvaka Manchester Cityja s 2:0 golovima Santija Cazorle i Oliviera Girouda.

18.1.2015.
19:26

Topnici su poveli golom Santija Cazorle iz jedanaesterca u 24. minuti nakon što je prethodno doduđen prekršaj Vincenta Kompanyja nad Nachom Monrealom u kaznenom prostoru.

Španjolski veznjak Cazorla ima velike zasluge i kod drugog Arsenalovog gola u 67. minuti budući je sjajno nabacio na rub peterca gdje je Giroud ostavio malo šansi vrataru GrađanaJoeu Hartu.

Arsenalu je ovo bila peta pobjeda u zadnjih šest utakmica, koju je malo tko očekivao budući u zadnje vrijeme loše prolaze u velikim derbijima, dok je City pretrpio prvi poraz u 15 utakmica i tek drugi domaći ovosezonski.

U drugoj utakmici dana West Ham je na svom Upton Parku savladao Hull City s 3:0 golovima Andyja Carrolla, Morgana Amalfitana i Stewarta Downinga. Za poraženi Hull City Nikica Jelavić nije igrao zbog ozljede.

Na ligaškoj ljestvici vodeći Chelsea sada s 52 boda na kontu ima pet bodova više od drugoplasiranog Manchester Cityja. Trećeplasirani Southampton za liderom zaostaje 10 bodova, četvrtoplasirani Manchester United 12, dok je Arsenal peti s 39 osvojenih bodova.

Manchester City - Arsenal 0:2 (Cazorla 24'-11m / Giroud 67')

West Ham - Hull City 3:0 (Carroll 49', Amalfitano 69', Downing 72')