Mladi hrvatski nogometaš Alen Halilović napokon je dočekao svoj službeni debi za Barceloninu A momčad.

16.1.2015.
8:45

Barcelona je inače spomenutu utakmicu dobila sa 4:0 i tako s ukupnih 9:0 prošla u četvrtfinale. Barcelonin strateg Luis Enrique odlučio ne klupi i odmoriti mnoge zvijezde poput Messija, Neymara, Suareza, pa i našeg Ivana Rakitića koji je cijeli susret odgledao s klupe za pričuve.

Strijelci za Barcelonu bili su Jeremy Mathieu, Sergi Roberto, Pedro Rodriguez i Adriano, dok je vrlo blizu postizanju pogotka bio i Halilović.

Hrvatski 18-godišnji reprezentativac je u 69. minuti odapeo dalekometno ljevicom, a iako je njegov udarac savladao vratara, na putu prema golu ispriječila mu se vratnica. Prava šteta, jer bi to bio prekrasan pogodak.

Dodajmo na kraju da je za Elche Mario Pašalić igrao do 62. minute kada ga je zamijenio Adrian.