Veliko iznenađenje kreirala je Valencia svladavši u 17. kolu Primere Real Madrid rezultatom 2:1. Time je zaustavljena pobjednička serija Kraljeva od 22 utakmice.

4.1.2015.
19:41

Real Madrid je na Mestalli lovio i svoju 23 uzastopnu pobjedu. Međutim, ovoga puta nije išlo. Ronaldo i društvo žarko su htjeli srušiti svjetskog rekordera po uzastopnim pobjedama, brazilsku Coritibu koji je nanizao 24 pobjede. Ali, ostali su na rušenju španjolskog rekorda, što su uspijeli u prošlom srazu.

Valencia je odigrala fantastičnu utakmicu, i uspijela preokrenuti iz 0:1, u 2:1. Real je poveo s bijele točke u 14. minuti, precizan je bio Ronaldo.

U drugom poluvremenu u 52. minuti Pepe je zabio autogol. Konačnih 2:1 postavio je Otamendi u 62. minuti za veliko slavlje domaćih.

Tako je Valencia na svom terenu upisala sedmu pobjedu u devet utakmica, desetu ukupno ove sezone. Samo Barcelona i Bilbao nisu izgubili na Mestalli.