U prvoj utakmici 17. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je s 3:0 na svom Etihadu pobijedio Crystal Palace.

20.12.2014.
16:41

Sve je pogotke aktualni engleski prvak postigao u drugom poluvremenu, a do lake pobjede je stigao usprkos izostanku trojice ozlijeđenih napadača, Sergija Agüera, Stevana Jovetića i Edina Džeke.

Silva je načeo mrežu Crystal Placea u 49. minuti nakon povratne lopte Pabla Zabalete, a lopta je na putu do gola dodirnula jednog igrača gostujuće momčadi i prevarila vratara. Na 2:0 Silva je povisio s ruba peterca na dodavanje Aleksandra Kolarova s lijeve strane, dok je konačnih 3:0 postavio Toure u 81. minuti snažnim udarcem u bliži kut iskosa s lijeve strane s nekih desetak metara, nakon asistencije Jamesa Milnera.

Ovom se pobjedom Manchester City bodovno izjednačio sa vodećim Chelseajem. Obje momčadi imaju 39 bodova, ali Chelsea ima utakmicu manje, budući će svoj ogled 17. kola odraditi u ponedjeljak na gostovanju kod Stokea. Crystal Palace je 16. sa 15 bodova na kontu.

Aston Villa je pak prekinula niz Manchester Uniteda od šest uzastopnih pobjeda, a ogled na Villa Parku završio je 1:1. Villa je povela golom Christiana Bentekea u 18. minuti, a remi Unitedu donio je Radamel Falcao u 53. Treba reći i da su domaćini od 65. minute imali igrača manje, jer je crveni karton dobio Gabriel Agbonlahor.

Hull City je kod kuće izgubio od Swanseaja 0-1, a strijelac je bio Ki Sung-Yueng (14). Hrvatski napadač Nikica Jelavić igrao je do 81. minute za Hull, te je u četiri navrata zaprijetio protivniku. U 4. minuti je njegov udarac promašio vrata, a najbolju priliku imao je 54., kada je dobro pucao glavom, ali je vratar Fabianski uspio sačuvati mrežu gostiju. Još je dva puta pucao sa vrha 16-erca, u 59. i 78. minuti, ali bez učinka.

West Bromwich Albion je vodio 2:0 nakon 20 minuta, ali Charlie Austin je hat-trickom donio važnu pobjedu QPR-u 3:2 u borbi za pomak od zone ispadanja. Pobjednički gol Austin je zabio u 86. minuti. Hrvatski nogometaš Niko Kranjčar, koji je član QPR-a, ušao je u igru u 80. minuti.

Nakon četiri poraza zaredom, Southampton je na svom stadionu svladao Everton 3:0, dok je West Ham pobijedio Leicester 2-0. Pogotke za "hammerse" zabili su Andy Carroll (24.) i Stewart Downing (56.). West Ham, koji je u posljednjih 11 kola samo jednom poražen, i dalje drži visoko četvrto mjesto.

U nedjelju je na rasporedu derbi kola Liverpool - Arsenal, te dvoboj Newcastlea i Sunderlanda.