Nogometaši Arsenala izborili su plasman u 5. kolo FA Cupa 3:2 pobjedom na Emiratesu nad Aston Villom iako su na poluvremenu zaostajali 0:2. Topnici su po prvi put nakon prosinca 2001.

29.1.2012.
19:34

U 4. kolu najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu domaćini su na poluvremenu djelovali usporeno i činilo se da će upisati i treći uzastopni poraz i četvrti u posljednjih pet utakmica. Vodila je Aston Villa golovima Richarda Dunnea i Darrena Benta i djelovala je konkretnije, no u nastavku je Arsenal zaigrao puno angažiranije i dvama golovima iz jedanaesterca Robina van Persieja i jednim Thea Walcotta uspio je preokrenuti zaostatak 0:2 na poluvremenu, po prvi put nakon prosinca 2001. godine kada su također slavili 3:2 protiv istog protivnika, tada na Highburyju. http://videa.hu/flvplayer.swf?v=yNH5vA0uZ6JZiio5

Arsenal je sva tri gola zabio u razmaku od samo osam minuta. Prvi je penal izborio Aaron Ramsey nakon starta Dunnea, a drugi Laurent Koscielny nakon prekršaja Darrena Benta. Valja i reći da je Arsenal kod drugog gola Walcotta imao puno sreće budući ga je brzonogi engleski reprezentativac zabio ramenom nakon pokušaja izbacivanja lopte iz vlastitog šesnaesterca od strane Alana Huttona. Kažimo da se u ovom susretu nakon skoro četveromjesečnog izbivanja zbog loma gležnja na travnjak Topnicima vratio Bacary Sagna koji je ušao u 89. minuti umjesto Walcotta.

Liverpool – Brighton & Hove Albion Everton – Blackpool/Sheffield Wednesday Chelsea – Birmingham Crawley Town – Stoke City Stevenage – Tottenham Norwich – Leicester Sunderland/Middlesbrough – Arsenal Milwall/Southampton - Bolton