U prvoj utakmici šesnaestine finala nogometne Europa lige Inter je svom travnjaku svladao rumunjski Cluj s 2:0, a Mateo Kovačić upisao je prvu asistenciju u dresu milanskog giganta.

14.2.2013.
20:21

Kovačić, koji je ujedno upisao i prvi nastup od prve minute u dresu Nerazzurra, je u 87. minuti sa svoje polovice terena dugom loptom proigrao Rodriga Palacija, koji visokim lobom prebacuje Marija Felgueirasa za konačnih 2:0.

Kao što smo rekli, bila je to prva asistencija Kovačića u dresu milanskog Intera, a zbog iste je, kao i cjelokupnog nastupa, zaradio ovacije cijelog stadiona prilikom izlaska minutu kasnije. Od suigrača i stručnog osoblja s klupe zaradio je tapšanje po ramenu, a po glavi ga je pogladio i veliki Luis Figo.

Inače, Kovačić je u 19. minuti opalio prema vratima Cluja s 25 metara, ali je njegov udarac išao po sredini gola.

Samo dvije minute kasnije Kovačić je glavom pokrenuo akciju, točnije dodao Freddyju Guarinu, koji nakon poduljeg sprinta dodaje u šesnaestercu za Palacija, odnosno za prvi pogodak domaćina.

Tottenham je na White Hart Laneu slavio protiv Lyona s 2:1, a sva tri pogotka bila su nevjerojatno dobra. U prilično otvorenoj utakmici golova nije bilo sve do prve minute nadoknade prvog poluvremena, kada je za Tottenham dosuđen slobodan udarac s 35 metara.

Lopte se prihvatio Gareth Bale, koji je očito gledao Cristiana Ronalda u posljednje vrijeme i njegovo izvođenje slobodnih udaraca. Lijevom je nogom poslao lelujavu loptu više prema sredini gola, ali je ista odsjela tik ispred gol linije vratarevog desnog kuta i završila u mreži za 1:0.

Na 1:1 je u 55. minuti izjednačio 19-godišnji Francuz Samuel Umtiti i to pravom bombom! Lopta mu se odbila na lijevu stranu kaznenog prostora, skoro do ruba, a on ju je iz prve, nakon odskoka, lijevom nogom opalio, te ju doslovno zakucao u suprotne rašlje.

Konačnih 2:1 postavio je Bale, ponovno u sudačkoj nadoknadi - ponovno iz slobodnog udarca. Bila je to ujedno i preslika prvog gola, samo malo bliže. Ponovno je Bale gađao u vratarevu desnu stranu, ovoga puta u gornju stranu i ponovno je Vercoutre bio bespomoćan.

Spursi tako s minimalnih 2:1 putuju na uzvrat u Francusku za tjedan dana. Recimo i da je u redovima Lyona Dejan Lovren odradio svih 90 minuta.

Dinamo Kijev - Bordeaux 1-1 (Haruna 20 / Obraniak 23)

Sparta Prag - Chelsea 0-1 (Oscar 82)

Anži - Hannover 3-1 (Eto'o 34, Ahmedov 48, Boussoufa 64 / Huszti 22)

Zenit - Liverpool 2-0 (Hulk 69, Semak 72)

Bate Borisov - Fenerbahçe 0-0

Levante - Olympiakos 3-0 (Rios 10, Barkero 40-11m, Martins 56)

Ajax - Steaua Bukurešt 2-0 (Alderweireld 28, Van Rhijn 48)

Napoli - Viktoria Plzen 0-3 (Darida 28, Rajtoral 79. Tecl 90)

Bayer Leverkusen - Benfica 0-1 (Cardozo 61)

Borussia (M) - Lazio 3-3 (Stranzl 17-11m, Marx 84-11m, Arango 88 / Floccari 57, Kozak 64, 90+4)

Stuttgart - Genk 1-1 (Gentner 42 / Plet 90+1)

Atletico Madrid - Rubin Kazan 0-2 (Karadeniz 6, Orbaiz 90+6)

Newcastle - Metalist Harkiv 0-0

Basel - Dnjipro 2-0 (Stocker 23, Streller 67)

Tottenham - Lyon 2-1 (Bale 45+1, 90+3 / Umtiti 55)

Inter - Cluj 2-0 (Palacio 21, 87)