Nogometaši Urugvaja pobjednici su Cope, 43. izdanja prvenstva Južne Amerike! Urugvajci su u Buenos Airesu pobijedili Paragvaj s 3:0, što im je ukupno 15. naslov najboljih, a prvi od 1995. godine.

25.7.2011.
10:59

Urugvajci su od prve minute bili puno bolja momčad na terenu, a nagrada je stigla već u 12. minuti, kada je paragvajskog vratara Villara uspio svladati Luis Suarez. Napadač Liverpoola je došao do jedne lopte i pucao, lopta se odbila od igrača Paragvaja Verona i od vratnice ušla u mrežu.

Suarezu je to bio peti pogodak turnira, čime se na vrhu liste strijelaca izjednačio s Peruancem Paolom Guerrerom. Do novog pogotka navijači su morali čekati do 42. minute.

Paragvajska obrana ostavila je mnogo prostora Arevalu, koji je odlično na suprotnoj strani uposlio Forlana. Napadač madridskog Atletica u naletu je loptu zakucao u mrežu Villara i tako došao do prvog pogotka na turniru.

U nastavku utakmice Paragvajci su se morali otvorili, ali do pogotka nisu uspjeli doći. Dapače, uspjeli su primiti još jedan. Nakon kontre Urugvajaca u 90. minuti još se jednom u strijelce upisao Diego Forlan.

Ovim naslovom, prvim nakon 1995. godine, Urugvajci su postali najbolja momčad u povijesti Copa Americe sa 15 naslova prvaka. Dosad su tu titulu dijelili s Argentinom. Paragvajci će, pak, pričekati neku novu priliku. Naslov čekaju još od 1979.