[VIDEO] OLMO EKSPLODIRAO I ODUŠEVIO NIJEMCE: / Pogledajte kako je u dvije minute zabio dva prekrasna gola

Olmo je zatresao mrežu prvi put u 9. minuti kad je maestralno pogodio donji desni kut

12.6.2020.
22:02
Odd ANDERSEN / AFP / Profimedia

Mladi španjolski veznjak Dani Olmo, koji je početkom ove godine stigao u RB Leipzig iz zagrebačkog Dinama, bio je strijelac oba pogotka za svoju momčadi u 2-0 (2-0) gostujućoj pobjedi protiv Hoffenheima u prvom susretu 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Olmo je pogotke postigao u samom otvaranju utakmice, u 9. i 11. minuti. Kod prvog gola odlično je lijevom nogom primirio dodavanje Mukielea, a zatim sa 10-ak metara desnom nogom pogodio donji lijevi kut nemoćnog Baumanna na golu domaćih. Samo dvije minute poslije Olmo je praktički istog mjesta pogodio isti kut, ovaj put nakon što mu je Sabitzer glavom spustio loptu.

Leipzig's Spain midfielder Dani Olmo kicks the ball during the German first division Bundesliga football match RB Leipzig v Borussia Moenchengladbach in Leipzig on February 1, 2020., Image: 495979581, License: Rights-managed, Restrictions: RESTRICTIONS: DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO, Model Release: no, Credit line:

Olmo je igrao do 78. minute za RB Leipzig, dok je hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić odigrao drugo poluvrijeme za Hoffenheim.

S nova tri boda RB Leipzig se učvrstio na trećem mjestu ljestvice, sada ima 62 boda, jedan manje uz utakmicu više od druge Borussije iz Dortmunda, a šest više od četvrte Borussije iz Moenchengladbacha, dok je Hoffenheim ostao sedmi sa 43 boda.