U prvoj utakmici polufinala španjolskog Kupa Kralja, Barcelona i Valencia su na Mestalli odigrali 1:1. Ključni trenutak dvoboja dogodio se u 56.

1.2.2012.
23:18

Domaćine je u vodstvo doveo Jonas u 27. minuti, dok je pogodak za Barcelonu samo osam minuta kasnije postigao Carles Puyol.

Imala je Barcelona odličnu priliku pobijediti u gostima, no kazneni udarac (koji je izborio Thiago) nije realizirao Lionel Messi. Argentincu je vratar Valencije Diego Alves i drugi put ove sezone skinuo udarac s bijele točke, nakon što mu je to pošlo za rukom i u prvenstvenom susretu na Nou Campu.

Dodajmo i da se dogodila jedna sporna situacija sredinom prvoga dijela, kad je vratar Barcelone Pinto očigledno izvan kaznenog prostora igrao rukom i spriječio Soldada da ga obiđe i vjerojatno pogodi praznu mrežu katalonskog kluba. No, suci se nisu oglasili.

Uzvratni dvoboj igra se iduće srijede u Barceloni.