Do desete uzastopne pobjede u Primeri, te 14. uzastopne računajući i Ligu prvaka, došli su nogometaši Real Madrida u 15. kolu pobijedivši na gostovanju u Gijónu s 3:0.

3.12.2011.
22:45

Pogocima Angela di Marije u 35., Cristiana Ronalda u 65. i Marcela u 90. minuti, Real je došao do nova tri boda.

Sva su tri gola bili plod individualne klase strijelaca, no posebno je impresivan bio prvi. Argentinac je na fantastično lukav način prevario domaćeg vratara Pabla zabivši mu iz mrtvog kuta.

Ronaldo je pak došao do svog 17. pogotka u 14. prvenstvenom nastupu ove sezone. Posljednjih je 15-ak minuta za domaću momčad odigrao hrvatski napadač Mate Bilić.

Minutu manje momčad Josea Preciosa odigrala je s igračem manje nakon što je Urugvajac Sebastian Eguren u 79. minuti zaradio drugi žuti karton.

Sporting – Real Madrid 0:3 (Di Maria 35, Ronaldo 65, Marcelo 90)

Racing – Villarreal 1:0 (Stuani 27)

Barcelona – Levante 5:0 (Fabregas 4, 33, Cuenca 37, Messi 55, Sanchez 61)

Redoslijed: 1. Real 37 (14 utakmica) 2. Barcelona 34 (15) 3. Valencia 27 (13) 4. Levante 26 (14) 5. Malaga 23 (13) ...