5.11.2013.
22:23

Guardiola je do 59. minute ustrajao na svojim taktičkim zamislima s početka utakmice, a onda je napravio dvostruku izmjenu.

Müller i Schweinsteiger su tada napustili travnjak, a u igru su ušli Mandžukić i Javi Martínez.

Mandži je trebalo samo šest minuta u igri da zabije. Lahm je nabacio, a Mandžukić glavom zatresao mrežu.

Hrvatski reprezentativac je tako zabio svoj drugi ovosezonski gol u Ligi prvaka, a deseti u isto toliko odigranih službenih utakmica. Prvi u Ligi prvaka je zabio u 1. kolu protiv CSKA.

U drugoj utakmici skupine Manchester City je na Etihadu s 4:2 savladao moskovski CSKA uz hat-trickAlvara Negreda i dva gola Sergija Agüera. Agüero je ujedno Negredu asistirao za njegov prvi gol, kod drugog ga je poslužio Samir Nasri, a kod posljednjeg James Milner. Oba je gola za CSKA zabio Seydu Doumbia. Prvi nakon što je zaobišao vratara nakon sjajne asistencije Pantusa Wernblooma u prostor, a drugi iz jedanaesterca koji je prethodno sam izborio.

U skupini C Olympiacos je u Pireju savladao Benficu s 1:0 golom Kostasa Manolasa glavom nakon ubacivanja iz kornera od strane Josea Holebasa, dok je PSG iznenađujuće remizirao na Parku prničeva protiv Anderlechta 1:1.

Do ove utakmice PSG je imao maksimalnih devet bodova, a Anderlecht niti jedan uz gol-razliku 0-10. No, belgijski prvak je čak uspio i povesti u 68. minuti golom Demyja De Zeeuwa nakon udarca s 12-ak metera. Francuski je prvak izjednačio svega dvije minute kasnije preko Zlatana Ibrahimovića. Švedski je napadač svoj sedmi ovosezonski gol u Ligi prvaka zabio iz neposredne blizine nakon što je iz prvog udarca pogodio vratnicu.

skupina A Real Sociedad - Manchester United 0-0 Šahtar - Bayer Leverkusen 0-0

Redoslijed: 1. Manchester United 8, 2. Bayer Leverkusen 7, 3. Šahtar 5, 4. Real Sociedad 1

skupina B København - Galatasaray 1-0 (Braaten 6) Juventus - Real Madrid 2-2 (Vidal 42 - 11m, Llorente 65 / Ronaldo, 52, Bale 60)

Redoslijed: 1. Real Madrid 10, 2. Galatasaray 4, 3. København 4, 4. Juventus 3

skupina C Olympiacos - Benfica 1-0 (Manolas 13) PSG - Anderlecht 1-1 (Ibrahimović 70 / De Teeuw 68)

Redoslijed: 1. PSG 10, 2. Olympiacos 7, 3. Benfica 4, 4. Anderlecht 1

skupina D Manchester City - CSKA Moskva 5-2 (Agüero 3, 20, Negredo 30, 51, 90+2 / Doumbia 45+1, 71-11m) Viktoria Plzen - Bayern 0-1 (Mandžukić 65)

Redoslijed: 1. Bayern 12, 2. Manchester City 9, 3. CSKA Moskva 3, 4. Viktoria Plzen 0