BiH na korak do Brazila! Poslušajte kako je urlao slavni komentator

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine razbila je Latviju u Rigi s 0:5 i stigla nadomak povijesnog plasmana na Svjetsko prvenstvo...

7.6.2013.
20:05

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Brazilu pretvorile su se u pravu bajku za stotine tisuća bosanskohercegovačkih navijača. Reprezentacija koju predvodi Safet Sušić u Rigi je razmontirala domaćina s 0:5 i upisala tri nova boda na svom putu prema Brazilu.

Naši susjedi nikada u svojoj povijesti nisu okusili slast igranja na smotri najboljih svjetskih selekcija, a u ovim kvalifikacijama se nalaze u više nego izglednoj poziciji. Uoči večerašnjeg susreta, Zmajevi su držali prvo mjesto u skupini, s tri boda ispred Grčke i pobjedom bi došli nadomak osvajanja prvog mjesta i automatskog plasmana u Brazil.

Sreća se Safetovim mladićima nasmiješila već u 11 minuti kad je Latviji isključen Fertovs zbog grubog prekršaja nad Rahimićem. Iako je BiH imala nekoliko sjajnih prilika do kraja prvo dijela, nije uspjela poentirati. No, zato se sve vratilo u drugom dijelu. Prvo je u 48. minuti za 0:1 zabio Lulić, već pet minuta poslije poentirao je Ibišević, a Medunjanin je u 60. minuti zabio za 0:3 i riješio sve dileme. Šećer na kraju dodali su Pjanić i Džeko novim pogocima u 80. i 83. minuti.

Do prvih bodova i prve pobjede u kvalifikacijama je došla Malta koja je na gostovanju u Armeniji slavila s 1-0 pogotkom Mifsuda.

Nakon što je iznenadila Španjolsku u gostima i ukrala joj bod, Finska je na domaćem travnjaku svladala Bjelorusiju s minimalnih 1-0. Jedini je strijelac bio Hämäläinen.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2014. godine:

skupina B: Armenija - Malta 0-1 (Mifsud 8) Češka - Italija (kasnije)

Redoslijed: 1. Italija 13 (-1), 2. Bugarska 10, 3. Češka 8 (-1), 4. Danska 6 (-1), 5. Armenija 3 (-1), 6. Malta 3.

skupina F: Azerbajdžan - Luksemburg 1-1 (Abisov 71 / Bensi 79) Portugal - Rusija (kasnije)

Redoslijed: 1. Rusija 12 (-3), 2. Izrael 11 (-1), 3. Portugal 11 (-1), 4. Azerbajdžan 4, 5. Sjeverna Irska 3 (-2), 6. Luksemburg 3 (-1).

skupina G: Latvija - Bosna i Hercegovina 0-5 (Lulić 48, Ibišević 53, Medunjanin 63, Pjanić 80, Džeko 82) Lihtenštajn - Slovačka (kasnije) Litva - Grčka (kasnije)

Redoslijed: 1. Bosna i Hercegovina 16, 2. Grčka 10 (-1), 3. Slovačka 8 (-1), 4. Litva 5 (-1), 5. Latvija 4, 6. Lihtenštajn 1 (-1).

skupina I: Finska - Bjelorusija 1-0 (Hämäläinen 57)

Redoslijed: 1. Španjolska 11, 2. Francuska 10, 3. Finska 5 (-1), 4. Gruzija 4, 5. Bjelorusija 3.