Nogometaši Barcelone slavili su u 21. kolu španjolskog nogometnog prvenstva tijesnu i dramatičnu 3:2 pobjedu protiv Villarreala na svom Camp Nou iako su gubili u dva navrata.

1.2.2015.
23:04

Villarreal je vodio 1:0 golom Rusa Denisa Čeriševa od 30. minute pa sve do sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je Neymar donio Kataloncima izjednačenje.

U sedmoj minuti drugog poluvremena Luciano Dario Vietto vraća prednost Barceloni, ali samo nakratko budući Rafinha zabija za 2:2 već dvije minute kasnije. Konačnih 3:2 za Barcelonu postavio je u 56. minuti, tko drugi nego Lionel Messi, prekrasnim udarcem desnicom u same rašlje s vrha šesnaesterca, a bio mu je to 22. ovosezonski ligaški pogodak.

Barceloni je ostvarena pobjeda bila 16. ovosezonska i na ljestvici ima jedan bod manje i jednu utakmicu više od vodećeg Real Madrida.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru tek u 89. minuti umjesto strijelca drugog Barçinog gola Rafinhe.