Nogometaši PSG-a prvi su finalisti francuskog Liga kupa. U polufinalu na gostovanju kod Nantesa slavili su s 2:1 golovima Zlatana Ibrahimovića.

5.2.2014.
8:50

Dva trenutka inspiracije ovog švedskog genijalca bila su dovoljna da se odluči susret, a posebno je lijep bio njegov prvi gol.

U petoj minuti Nantesov vratar Remy Riou pogriješio je prilikom ispucavanja lopte. Umjesto daleko na sredinu terena, ispucao je loptu prizemno na nešto manje od 30-ak metara od svojih vratiju ravno u Ibrahimovića. PSG-ov napadač nije oklijevao niti sekunde, već je iz prve ljevicom u visokom luku potegnuo prema Nantesovom golu i lopta se zakoprcala u mreži.

Nantes je uspio izjednačiti u 81. minuti preko Oliviera Veigenaua, ali u 90. minuti Ibrahimović je glavom nakon ubacivanja s desne strane ponovo zatresao mrežu. Bio je to gol koji je odlučio utakmicu i doveo PSG u priliku da osvoji svoj četvrti naslov u ovom natjecanju i prvi nakon 2008. godine.

U drugom polufinalu francuskog Liga kupa u srijedu će na Gerlandu snage odmjeriti Lyon i Troyes.