U 17. kolu nogometnog prvenstva Španjolske u subotu je Elche protiv Villarreala odigrao 2-2, a hrvatski nogometaš Mario Pašalić, koji je za Elche odigrao cijeli susret, pružio je solidnu partiju.

4.1.2015.
9:27

Pašalić je tri puta pucao na gol protivnika, i sva tri puta glavom. Najozbiljnije je zaprijetio u 7. minuti nakon prekida, kada je njegov udarac glavom obranio golman Villarreala. Pašalić je ove sezone odigrao 13 utakmica za Elche, a 9 puta bio je u početnom sastavu.

Atletico Madrid je na domaćem terenu pobijedio Levante sa 3-1, a hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić, koji je igrao do 79. minute, sudjelovao je kod drugog pogotka Atletica.

Atletico je poveo u 18. minuti, a strijelac je bio Antoine Griezmann. U 47. minuti domaćini su poveli sa 2-0. Juanfran je ubacio, Mandžukić je glavom pogodio vratnicu, a odbijenu loptu u mrežu je pospremio Griezmann za svoj drugi pogodak na utakmici. U 50. minuti Mandžukić je mogao biti strijelac.

Nakon Juanfranova ubačaja Mandžukić je iz teške situacije, u trku i ometan od protivničkog braniča, pucao glavom, ali lopta se odbila od travnjaka preko grede.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Treći pogodak za Atletico postigao je Diego Godin (82), dok je strijelac utješnog gola za Levante bio Nabil El Zhar (62).

Atletico Madrid - Levante 3-1 (Antoine Griezmann 18, 47, Diego Godin 82/ Nabil El Zhar 62)

Sevilla - Celta Vigo 1-0 (Nicolas Pareja 32)

Elche - Villarreal 2-2 (Jonathas 26, Victor Rodriguez 35/ Luciano Vietto 12, Uche 17)