Nakon domaće pobjede od 5:1, nogometaši Porta slavili su i u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Europske lige protiv moskovskog Spartaka s visokih 5:2.

14.4.2011.
23:40

Na stadionu Luzhniki moćni Portugalci bilu su prejaki za domaći sastav koji je na samom startu krenuo na sve ili ništa. No, njihove nade srušile su se već u 28. minuti kada je na asistenciju Flacca, Hulk doveo goste u vodstvo. Poluvrijeme je novim pogotkom za Porto zaključio Cristian Rodriguez.

U drugom dijelu razigrani Portugalci nastavili su s punjenjem moskovske mreže. Guarin u 47. poveća rezultat na 0:3, a pet minuta poslije Džuba ipak smanjuje na 1:3.

Četvrti pogodak za Porto postigao je Falcao u '54. Ponajbolji nogometaš Spartaka, Brazilac Ari smanjio je u 72. minuti. Konačnih 2:5 postavio je Ruben Michel u posljednjoj minuti susreta.

Vrijedi napomenuti kako mladi hrvatski nogometaš u redovima Spartaka, Filip Ozobić nije ulazio u igru.